Wielka księga. Czytam sobie

Rafał WitekAgnieszka Tyszka Wydawnictwo: Egmont Polska literatura dziecięca
Egmont Polska
czytanki nauka słowa Emilia Dziubak Dorota Łoskot-Cichocka Mikołaj Kamler Diana Karpowicz
literatura dziecięca
2013-11-06

Bardzo łatwe do czytania.

o fuj!!!

Ulubiona książka mojej 5 letniej córki. Czytamy ją na dobranoc codziennie już 2 miesiące! Nie trzeba lepszej reklamy. Dużym atutem tej serii jest fakt, że książki są przystosowane do nauki samodzielnego czytania, więc wróżę tej pozycji długą przyszłość.

Wielka księga zawiera zbiór różnych opowiadań, są to krótkie historyjki, każda z nich dotyczy poszczególnych wyrazów, które dziecko ma możliwość uczyć się sylabizować. Książka jest ładnie wydana, przyciąga uwagę dorosłego a tym bardziej małego czytelnika.

Ciekawa jest historyjka "Maja na tropie jaja", bardzo się ubawiłam poszukując wraz z Mają oraz papugą zagubionego...

Seria Czytam sobie to program wspierający naukę czytania u dzieci w wieku 5-7 lat i obejmuje 3 poziomy zaawansowania 1 poziom "składam słowa", 2. poziom - "składam zdania" i 3. poziom "połykam strony".

Są to książeczki pisane przez różnych polskich współczesnych pisarzy z pięknymi ilustracjami.
W Wielkiej księdze znajduje się aż 6 opowiadań (5 z poziomu 2 i jedna z...

Na półkach: , , , ,

"Czytam sobie" to trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat, ale nie tylko. Jest to zarazem ogólnopolska akcja mająca na celu zachęcanie rodziców do tego, aby czytali swoim dzieciom książeczki już od najmłodszych lat. Ma to wspomagać rozwijanie u dzieci ich wyobraźni oraz zaszczepić w nich miłość do książek.

Niedawno miałam okazję przyjrzeć...

,,Wielka księga. Czytam sobie” to zbiór 6 opowiadań napisanych przez Rafała Witka, Joannę Olech, Małgorzatę Strzałkowską oraz Agnieszkę Tyszkę.

Szczególnie spodobało mi się opowiadanie ,,Skarb Arubaby”. Dwójka dzieci pojechała do wujka, gdzie znaleźli wiadomość, która miała doprowadzić ich do skarbu. Aby jednak do niego dotrzeć musieli liczyć na swoją spostrzegawczość,...

• Literatura dziecięca
  • Dla dzieci