Bigos z Mamutka

Małgorzata Strękowska-ZarembaMarianna Oklejak Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Czytam Sobie. Poziom 2: Składam Zdania literatura dziecięca
Egmont Polska
czytanie nauka czytania
literatura dziecięca
Czytam Sobie. Poziom 2: Składam Zdania
czytanie nauka czytania

Mamutek chodził po lesie nocą obudził wrone. Wiatr się zerwał a wtedy porwał mamutka daleko daleko wrona szukała mamutka ale nie znalazła mamutka poleciała do hipopotama powiedziała że wiatr porwał mamutka poszli ratować mamutka wrona śpiewała , że uratuje mamutka.

Najlepsze książki do nauki czytania. Dziecko chętnie sięga. Historia zabawna. Tekstu na stronie w sam raz. Bogate ilustracje.

Na półkach: , , , , ,

Majtasy w groszki zagłuszyły przekaz.
Perspektywa przerobienia Mamutka na bigos przez Łysego Tłuka - niestrawna.
I obrazki takie sobie.
Dziecko kazało pozbyć się książki.
Wykonano.

"Bigos z Mamutka" pokazuje dziecku czym jest przyjaźń, strach, czy warto być lekkoduchem i jak ważna jest odwaga, która czasem ukryta gdzieś głęboko, ale tkwi w nas. Trzeba tylko uwierzyć w siebie.

Jak miałam okazję się już przekonać, książeczki z tej serii są bardzo nierówne pod względem treści. I to już pomijam moje własne odczucia, ale kieruję się zdaniem dziecka....

No cóż... raczej treść nie przemówiła do mnie, by była to książka dla dzieci, które uczą się czytać. Bo poza dużą trzcionką, która ułatwia naukę czytania, dzieci powinny znaleźć coś jeszcze w treści. Tal kształtuje się też w nich gust co do wybieranych tytułów. Ilustracje też takie sobie.

Poziom, 2 - SKŁADAM ZDANIA.

Opowiadania zawierają tu 800-900 wyrazów, zdania są nieco dłuższe, bardziej złożone, pojawia się też dialog.
23 podstawowe głoski oraz "h". Dodatkowo - ćwiczenia sylabizowania.

Bigos z Mamutka to prawdziwy dziecięcy horrorek :-)
Są tu prawdziwe momenty grozy! Ale jest też o lekkomyślności, przyjaźni, odwadze, strachu.
Jest tu też Łysy Tłuk -...

• Literatura polska
  • Przeczytane wielokrotnie