Góry Wołają

Okładka książki Góry Wołają Tadeusz Staich
Okładka książki Góry Wołają
Tadeusz Staich Wydawnictwo: Sport i Turystyka biografia, autobiografia, pamiętnik
Sport i Turystyka
1964-01-01
1964-01-01
góry wołają tatry

Okładka książki Drogami skalnej ziemi Hanna Pieńkowska, Tadeusz Staich
Drogami skalne... Hanna Pieńkowska, T...

Okładka książki Bukartyk. Fatalny przykład dla młodzieży Piotr Bukartyk, Jakub Jabłonka, Paweł Łęczuk
Bukartyk. Fata... Piotr Bukartyk, Jak...
Okładka książki Ja, pustelnik. Autobiografia Piotr Pustelnik, Piotr Trybalski
Ja, pustelnik.... Piotr Pustelnik, Pi...
Okładka książki Być jak Pągowski Andrzej Pągowski, Dorota Wellman
Być jak Pągowski Andrzej Pągowski, D...

Tomik sympatycznych opowiadań przewodnika górskiego, będący jednocześnie świadectwem tamtej epoki. Przyjemnie się to czyta, szkoda tylko że objętość jednak dość skromna.

Polecam

Polecam

Zbiór krótkich opowiadań, właściwie wspomnień przewodnika tatrzańskiego. Znajdziemy tu ciekawe anegdotki, problemy z jakimi musiał się stykać przewodnik w latach powojennych. Także sposób podróżowania i zwiedzania gór przez różne grupy społeczne. Napisane wartkim, wesołym językiem.
Aż żal, że książeczka taka krótka- na jeden wieczór.

Aż żal, że książeczka taka krótka- na jeden wieczór.

Można ten tom opowiadań potraktować niemal jak socjologiczny dokument. Świadectwo narodzin turystyki masowej. Staich był obdarzony językowym słuchem. Pisał z polotem i humorem. Mimo upływu lat (pierwsze wydanie książki ukazało się pół wieku temu) czyta się to znakomicie. Nie przez przypadek najbardziej znany ksiądz góral Józef Tischner nadał Staichowi miano „sługi słowa”.

Polecam uwadze i lekturze.

Moja pierwsza "górska" książka, którą dażę szczególnym sentymentem. Polecam każdemnu zainteresowanemu tematyką!

"Góry wołają" to zbiór 16 krótkich i bardzo ciekawych opowiadań przewodnika Tadeusza Steicha. Polecam szczególnie miłośnikom literatury górskiej.

• Góry
  • Górskie