Mój brat ocean

Okładka książki Mój brat ocean
Jack Kerouac Wydawnictwo: Świat Książki Seria: Mistrzowie Prozy literatura piękna
literatura piękna
Mistrzowie Prozy
The Sea Is My Brother
Świat Książki
2013-10-23
2013-10-23
literatura amerykańska beat generation

więcej Więcej

"Mój Brat Ocean" jest dobrym przykładem tego iż wielcy pisarze nie tworzą od razu arcydzieł, ale wymaga to długich poszukiwań, cierpliwości i ćwiczeń. Jednym słowy - trzeba do tego dojrzeć.
Jestem fanką twórczości Kerouaca i z miłą chęcią sięgam po dzieła, które jego dotyczą jednak samego pisarza w tej antologii jest mało -więcej stron jest poświęconych Sebastianowi...

Tak naprawdę to wcale nie jest powieść, ale antologia wczesnych tekstów pisarza oraz epistemologii z jednym z przyjaciół. Co do zasady, bardzo lubię takie zestawienia, ale w tym zbiorze strasznie denerwowały mnie wstawki redaktorki tłumaczące, co pojawi się w kolejnych partiach tekstu, a także brak tłumaczeń passusów po francusku. Skoro wydanie zawiera tyle przypisów,...

Jeżeli ktoś szuka znakomitej powieści, to nie jest to pozycja, po którą powinien sięgnąć. Natomiast jest to kapitalna pozycja, dla osób, które same piszą i chciałyby zobaczyć, jak szlifuje się talent, jak wyglądają doświadczenia początkującego pisarza i ile kosztuje napisanie pierwszej dobrej książki i stworzenie własnego stylu. Jest to też (druga część opracowania)...

Takie to chaotyczne, bez ładu i składu... Moja debiutancka powieść też nie będzie urywać czegokolwiek.

teksty i powieść są jak najbardziej w porządku. jednak mnóstwo listów, często nie wiadomo do czego nawiązujących psuje atmosferę książki. za dużo i nawet nie dla fanów twórczości kerouaca, a dla fanów sampasa.

Opiszę krótko- ukojenie dla duszy :)

Kolejny dowód na to, że nie powinno się na siłę wydawać wszystkiego, co ktoś napisał. Nawet jeśli jest to Kerouac.

Chyba tylko dla fanów. Ja takim jestem i mi pierwsze pisarskie kroki Kerouaca bardzo się spodobały, fajna ciekawostka. Te listy to w dużej mierze mocno takie pojebane można powiedzieć ale jest w nich jakaś młodzieńcza wolność, frustracja i szaleństwo.

WSPANIAŁA NAMIASTKA WCZESNEGO GENIUSZU JEAN LOUISA KEROUACA
TI JEAN Z COLUMBII SPORTOWIEC INTELEKTUALISTA
dziękuję

the sea is my brother - 5,5
krótkie teksty - 4
listy - 2 (bo to typowa zapchajdziura, a nie pasujący i interesujący tekst. może w innej książce byłoby to na miejscu, ale nie tu)

• Beat Generation
  • 2014