Listy

Patronat LC
Allen GinsbergJack Kerouac Wydawnictwo: Czarne Seria: Seria Amerykańska biografia, autobiografia, pamiętnik
The Letters
Krzysztof Majer
Seria Amerykańska
listy beat generation kerouac ginsberg

Oficjalne recenzje i

Crème de la crème epistolografii

[ 17 ] Link do recenzji

Na półkach: , , , , , , , , , ,

Jeśli dobrze pamiętam, to jeszcze nigdy nie czytałem zbioru listów. A zwłaszcza listów pisarza, którego powieść czytam równolegle. To bardzo pozytywne doświadczenie, które otwarło mi oczy na nieznaną dotychczas twórczość całego pokolenia amerykańskich literatów.

„Listy” to wybór z obszernej korespondencji Jacka Kerouaca i Allana Ginsberga, pisanej zarówno do siebie...

Intymna korespondencja będąca jednocześnie dokumentem epoki.

Popłynęłam zatem z przodowymi przedstawicielami pokolenia Beatu. Prorocy obsceniczności, narko-twórczości; żyli, oddychali, karmili się słowem pisanym. Kolejni idole godni naśladowania, z pustym brzuchem, ale z kartkami zapisanymi obłędnymi wizjami, które doprowadziły ich przed sąd i procesy o obsceniczne treści, a mnie zachwycając swoją odwagą podróży w głąb siebie i...

To nie jest książka dla wszystkich.
Jest ogromna, wyrywkowa, ciekawa, nudna, porywająca, ciągnąca się, niezrozumiała, prosta, skomplikowana, obnażająca, skrywająca.
Przede wszystkim jest prawdziwa.
Ukazuje przyjaźń, jaka niewątpliwie łączyła dwóch wybitnych pisarzy na przestrzeni dwudziestu pięciu lat, przez pryzmat ich prywatnej korespondencji.
Tematy które porusza...

Na półkach: , , , ,

To prawdziwa biblia dla młodego pokolenia, manifest buntu, nowatorska wizja i ogromna wartość literacka.

To książka o wolności tworzenia, o wzajemnych inspiracjach, o miłosnych uniesieniach i czystości myśli o "brudnych" sprawach. Ponad to kawał historiobiografii.

Wszyscy IGNU będą zachwyceni :)

Dla fanatyków beat generation lektura obowiązkowa :)

Nie to, co "W drodze", ale warto.

kupa wiedzy, ale chyba nie dla mnie listy.

Dyskusje

• Chcę w prezencie