Niebajka

Goodgirl Wydawnictwo: Wydaje.pl biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydaje.pl
2013-07-17
2013-07-17
seks sadomasochizm dominacja bondage erotyka BDSM psychologia pamietnik

„Niebajka” to książka przepełniona inteligencją oraz emocjami. Goodgirl pozytywnie zaskoczyła mnie niesamowitą otwartością. Uchyla przed Czytelnikiem spory kawałek swojego dzieciństwa oraz życia i przeżyć jej towarzyszących. Były momenty, w których serce boleśnie się ściskało. Były momenty, przy których szeroki uśmiech sam cisnął się na twarz. Nie brakowało też tych, gdzie zaciskały się uda. Przy czym należy pamiętać, że Autorka przedstawia prawdziwe oblicze BDSM.

Przez całą lekturę towarzyszyło mi poczucie podziwu dla Autorki. Rozliczyła się z przeszłością, miała odwagę odbyć podróż w głąb siebie, poznać swoją mroczną stronę. Do tego ma nieustającą odwagę, by mówić głośno o tym, co lubi, wbrew wszystkim. Pokazuje, że można być feministką w szpilkach, nie stroniącą od seksu. Głośno porusza całe spektrum tematów ważnych i potrzebnych. Od mitów BDSM, przez AIDS i inne choroby po aborcję. Po raz kolejny bezkompromisowo rozprawia się z zaściankowym społeczeństwem, Kościołem, obłudnym systemem rodzinnym oraz sprzeciwia się stereotypom. Dzieli się także z Czytelnikiem trafnymi spostrzeżeniami, zmuszającymi do refleksji. To nie jest książka, której treść się zapomina. Otwieranie innym oczu wychodzi Autorce perfekcyjnie.

Goodgirl pokazuje, że chociaż życie to nie bajka, to jeśli jesteśmy świadomi naszych potrzeb i mamy odwagę je zaspokajać, wtedy na moment możemy poczuć się jak w bajce. Mamy okazję przez chwilę znaleźć się we własnym "ogrodzie rozkoszy (nie)ziemskiej".

W porównaniu z "Suką" wypadła słabiej. Erotyka przywodziła na myśl wulgarne porno, sporo opisów traum z dzieciństwa (nie zrozumcie mnie źle, pewnie jest dobrym to zabiegiem na pokazanie nie do końca kolorowego świata ludzi lubiących BDSM),chaotyczna forma, widać brak sensownej korekty. Mnóstwo powtórzeń i literówek, trochę błędów. To prawdopodobnie usprawiedliwia niską cenę ebooka. Dla osób, które czytały "Sukę" może stanowić ciekawe uzupełnienie.

• Okolice erotyki/ BDSM/ seks / +18🔥💋👄👠🍒🔞
  • Literatura faktu