Suka. Z pamiętnika masochistki

2010-08-26
978-83-7674-071-3
Literatura faktu masochizm erotyk BDSM

więcej Więcej

Przeczytałam ją w ciągu jednej nocy i dała mi sporo do myślenia.

Mdłe. Dużo "ciekawostek"- suchych informacji, które gdzieś już, kiedyś czytałam.

Polecam, pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chce być lepszy.

Z technicznego punktu książka zawiera bazujące bardziej na emocjach fragmenty z pamiętnika i całą resztę, którą spokojnie można odczytaj jako wykład na temat BDSM oraz postrzeganiu kobiety widzianej w rożnych kulturach i religiach. Autorka przyjęła za cel objaśnienie świata, z którym jest dobrze zaznajomiona, kreuje się na przewodniczkę, objaśnia pewne sytuacje, które mogą...

Książka nie dla każdego, jednak trudno o lepszą lekturę poruszającą tematykę BDSM.

Takie sobie pitu pitu - nic odkrywczego, nic zaskakującego a tym bardziej "nakręcającego". Bardziej filozoficzna niż "pieprzna":D. Nie wywołała we mnie większych emocji. Przyzwoicie napisana więc całkiem sympatycznie się czytało.

Na pewno lepsze niż "50 twarzy Grey'a". Dobrze pokazuje psychikę osoby uległej. Godna uwagi dla osób będących w temacie i tych, którzy dopiero potknęli się o BDSM. Jako osoba lubiąca psychologię, polecam, ale niekoniecznie zalecam.

Osobiście książka średnio przypadła mi do gustu. Jest to coś w rodzaju rozprawy na temat perwersji łóżkowej popartej przykładami z życia ponygirl. Momentami książka wciąga, momentami powoduje opadanie powiek.

Książka zdecydowanie wyróżniająca się na tle innych dzieł. Można by powiedzieć ,że jest to forma pamiętnika, poradnika. Polecam przeczytać tak dla odmiany :)

Książka niesamowita. Bardzo ujęła mnie za serce. Niezwykła historia niezwykłej kobiety. Po przeczytaniu wielu książek, blogów i opowiadań w tym klimacie muszę stwierdzić, że ta książka zajęła czołową pozycję.

Polecam wszystkim zainteresowanym podobną tematyką. Odradzam pseudowielbicielom oraz tzw. ,,fankom Grey-a". ;)

• Chcę w prezencie
  • 2013