Bite Me

Okładka książki Bite Me Parker Blue
Okładka książki Bite Me
Parker Blue Wydawnictwo: Bell Bridge Books Cykl: Demon Underground (tom 1) fantasy, science fiction
Demon Underground (tom 1)
(ta wersja jest oryginałem)
Bell Bridge Books
2008-10-01
2008-10-01
detektyw pogromca Parker Blue Bite me Val Shapiro Demon Underground Demon Underground Fantasy demons vampires wampiry demony

Nie takie złe. Tylko czemu ja ciągle mam wrażenie, że dość naciągane szczęście i dobroć ludzi/wampirów?

PS. Fang wszystkich wymiata ^^

PS. Fang wszystkich wymiata ^^

1997

18-letnia Valentine Shapiro została źle potraktowana przez los, jeśli chodzi o wybór rodziców. Jej ojciec był po części demonem, inkubem i matka nigdy jej tego nie wybaczyła. Wyrzucona z domu przez matkę Val robi jedyną rzecz, która wydaje się mieć sens -pokonuje wampiry z jej miasta. Wbicie kołka w wampira powstrzymuje jej wewnętrznego demona. Wkrótce dowiaduje się o głęboko ukrytych sekretach Demonicznego Podziemia, z pomocą jej piekielnego psa Fang i walczy by ochronić tych których kocha. Bez względu czy oni ją też kochają, czy nie.

Właśnie zdecydowałam się dokończyć ta lekturę :) jestem na 94 stronie z 330 zatem nie powinno mi to zając zbyt dużo czasu a tym bardziej ze zrobiła się ciekawsza, bo sięgałam po nią wieczorami jakieś 3 razy z rzędu i cóż za każdym razem po kilku stronach zasypiałam :)

Właśnie przed chwileczką skończyłam muszę przyznać że lektura nie jest zła i tak zdecydowanie pod koniec stała się ciekawsza :) Z pewnością sięgnę po tom drugi. A was jedyne mogę zaprosić na przygodę Val i Dana i Fanga :)

Przeczytana w przypływie głodu książkowego i lenistwa na wszystko inne. Jedno przedpołudnie i koniec. Szybko wciąga, szybko się kończy. Nie jest to jakiś szał ciał czy coś, ale dość przyjemna lekturka na chwilę wolnego czasu.
Całą książkę zastanawiałam się jak bardzo "starszy" jest od Val Dan. Cały czas podkreślane było, że ona to 18-letnie dziecko, a on mężczyzna. Bla bla bla. Jakie 18-letnie dziecko? Bo co, bo nie może legalnie pić alkoholu? Bo mieszkała z rodzicami? Eh nie podoba mi się to.
Fabuła skonstruowana dobrze. Tajemnica utrzymuje się do końca i dopiero tam następuje jej rozwiązanie. Akcja równo utrzymywała się przez całą książkę. Błagam by w następnych częściach było więcej Micah.

Miło jest czytać o kimś kto się nie poddaje i pozostaje sobą. Jak to mówią biednemu biednemu to zawsze wiatr w oczy. Przykładem jest nasza główna bohaterka 18-letnia Valentine Shapiro. Jest sukubem, ma matkę wariatkę (sorry inaczej tego nie nazwę) i na dodatek okazuję się, że musi znaleźć nowe lokum. Jak dla mnie nie fajnie..
I nagle pojawia się światełko w tunelu.. demoniczny pies Fang!
Muszę przyznać, że kocham pozycje w których kobieta jest wojowniczką, ale w połączeniu z mówiącym psem o ironicznym poczuciem humoru, przystojnym policjantem i wątkiem kryminalnym.. po prostu WOW!!
Polecam zarówno młodzieży jak i osobą bardziej już kwitnącym ;) ,każdy powinien się trochę pośmiać, nie?

I nagle pojawia się światełko w tunelu.....

Mój pierwszy przezytany ebook! :D (Mam do tej książki pewny sentyment.) Książka została napisana lekką ręką. Bardzo fajnie sie ją czyta. Historia XXIw. (mówie o wampirach)Zaskoczyła mnie siła głównej bohaterki, która mimo tego, że rodzice sie w pewien sposób odwrócili od niej- nie poddawała się.Walczyła za wszelką cenę i w końcu znalazła to czego szukała. Chłopaka, który akceptował ją, nie bał się jej i kochał ją (oczywiście początki były trudne , ale liczy się efekt końcowy :P)

• Nieoficjalne tłumaczenie
  • Wampiry