Rio Anaconda

Wojciech Cejrowski Wydawnictwo: Bernardinum Seria: Biblioteka "Poznaj Świat" literatura podróżnicza
2013-07-29
2013-07-29
9788377852071
Biblioteka "Poznaj Świat"
Ameryka południowa literatura podróżnicza Boso przez świat

To druga moja książka Cejrowskiego po "Gringo wśród dzikich plemion" i uważam ją za równie dobrą.

Spodziewałam się interesująco, dowcipnie i niesztampowo napisanej książki, która pozwala totalnie oderwać się od codzienności i autentycznie wybrać się z autorem w podróż, którą relacjonuje - i właśnie to dostałam :)

Tylko jedna rzecz jest w niej fatalna: choćby nie wiem...

OCENA-8/10 REWELACJA

Tym razem Wojciech Cejrowski zabiera nas w głąb puszczy Amazońskiej, tematem przewodnim tej książki jest kultura plemiona Carapana. Podobnie jak w książce „GRINGO WŚRÓD DZIKICH PLEMION” autor ukazuje nam szczyptę egzotycznego świata, zabiera nas do plemienia, które ciągle opiera się cywilizacji, chowając się przed nią w najdalszych zakątkach...

Uważam, że książka ciekawa. Osobiście nie przepadam za Wojciechem Cejrowskim, co nie zmienia faktu, że książki ma niezłe. Tym razem odwiedzamy Amerykę Południową. Okolice Brazylii i Kolumbii, które są dzikimi terenami. Można wiele dowiedzieć się o dziwnych zwyczajach i kulturach. Podoba mi się to, iż książka jest napisana zdecydowanie z humorem. Można czasami rozśmiać się...

Ta ksiazka oraz „ Gringo...” to wg mnie najlepsze, co pan Wojciech Cejrowski kiedykolwiek napisal. Mozna czytac kilka razy.

Po przeczytaniu "Piechotą do źródeł Orinoko", książki wydanej ponownie w ubiegłym roku, postanowiłam odświeżyć sobie "Rio Anaconda", która jest chronologiczną kontynuacją "Piechotą...". I kolejny raz - było warto!

Nie do końca zgadzam się z wyrazistymi i bezkompromisowymi poglądami Wojciecha Cejrowskiego na różne kwestie życia społecznego i politycznego, jednak bardzo...

Wcale nie dzieje się dużo, a mimo to trudno się oderwać.

Podobnie jak Gringo, także i Rio Anakonda to perełka wśród literatury podróżniczej. Czyta się ją lekko, przyjemnie, czasem ze śmiechem, czasem z zadumą, a czasem z niedowierzaniem. Pozostaje tylko żal gdy dochodzi się do ostatniej strony.

Kolejna udana przygoda z tym autorem. Barwnie, plastycznie, dziko tajemniczo i ciekawie.

Jedyna i niepowtarzalna.
Nikt nie jest w stanie tego powtórzyć, tej przygody tej opowieści.
Niesamowita narracja jak i sam przygoda. Nie da się tego podrobić, bo tylko sam Wojciech Cejrowski ze wszystkimi swoimi wadami i zaletami mógł napisać taką książkę.
Zdecydowanie polecam niecodziennie przeżycie z wyjątkowym człowiekiem.

Znowu arcyciekawa opowieść o pobycie w arcynieciekawym miejscu jaka jest pełna niebezpieczeństw pospolita kolumbijska dżungla.
Poznajemy życie i psychikę Indian, ich obyczaje i zawsze czujną ciekawość świata nabytą podczas życia w ciągłym zagrożeniu. Pół żartem, pół serio o pobycie wśród nich, ich pragnieniach i codziennym życiu.

Dyskusje

11 701