Rio Anaconda

Okładka książki Rio Anaconda
Wojciech Cejrowski Wydawnictwo: Bernardinum Seria: Biblioteka "Poznaj Świat" literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Biblioteka "Poznaj Świat"
Bernardinum
2013-07-29
2006-01-01
9788377852071
Ameryka południowa literatura podróżnicza Boso przez świat

wciąga niesamowicie, im głębiej autor prowadzi nas w dżunglę tym ciężej się oderwać

Znów dałam się skusić na książkę Cejrowskiego i nie zawiodłam się. I chociaż styl autora był mi już znany, to jednak taki zbiór przeżyć i faktów, przerobiony przez jego wyobraźnię, nie może się znudzić. Poza tym, lubię książki w twardej okładce, z dużą ilością zdjęć, bo dodają całości smaczku. Szczególnie ważne w przypadku pozycji podróżniczych.

Cejrowskiego trzeba lubić. Dla mnie fajnie się czyta, ciekawie interesująco wciągająca książka podróżnicza, może czasami go ponosi fantazja ale to jest fajne.

Na półkach: , , , ,

Drugi tytuł spośród podróżniczych książek Wojciecha Cejrowskiego jest odrobinę nierówny. Pierwsza połowa zaskoczyła mnie i nie było to pozytywne zaskoczenie. Spodziewałam się lektury tak zajmującej jak "Gringo wśród dzikich plemion". Napisanej z równie ironicznym dowcipem. Owszem dowcip jest ale najbardziej ujawnia się od drugiej połowy książki.

Nie umniejszam "Rio Anacondzie", bo koniec końców dobrze mi się czytało o rozmowach z szamanem przy moczeniu pięt na Dzikich Ziemiach, o szamanie Angelino i ich licznych, interesujących rozmowach z Autorem, o odkrywaniu świata Indian Carapana. Wszystko świetnie ale to następuje właśnie po pierwszej połowie, czyli najpierw przebrnęłam przez mniej intrygujące rozdziały, niekiedy bardzo wolno rozwijające się, wciąż czekając na to wielkie "Wow", które nie pozwoli na oderwanie się od książki. Może po prostu zbyt wiele obiecałam sobie po lekturze poprzedniej książki Autora.

Tytuł uznaję za dobry, choć nie tak dobry jak "Gringo wśród dzikich plemion". Gdybym więc miała komuś, kto nie zna pisarskiej twórczości Pana Wojciecha Cejrowskiego, doradzić od której książki ma zacząć przygodę, to - na dzień dzisiejszy - poleciłabym najpierw "Gringo (...)", potem "Rio Anacondę".

Opinia opublikowana na moim blogu:

Nie umniejszam "Rio...

Godny następca Arkadego Fiedlera. Wybrać się w podróż do DZICZY i nie obudzić się z wielkim pająkiem na twarzy lub robakiem w pinga-pinga. Dlatego warto tylko czytać...

W ostatnich dwóch tygodniach tak wiele się dzieje.
Tak wiele emocji.
Tak wiele sprzecznych informacji.
Tak wiele zbędnych słów.
I tak mało szacunku dla odmiennych wizji.

Trzeba się wyciszyć. Uciec gdzieś daleko.
Polecam.
Pan Cejrowski jest jak terapia Prowokatywna.
Przykuwa uwagę.
Trzyma za brodę i zmienia kąt widzenia.
Pozwalam się z przyjemnością tak wodzić.
Dowcipnie. Ironicznie. Krytycznie.
Ale tylko po takich wyprawach.
Bardzo intrygująca podróż.

Muaah.

W ostatnich dwóch tygodniach tak wiele się dzieje.
Tak wiele emocji.
Tak wiele sprzecznych informacji.
Tak wiele zbędnych słów.
I tak mało szacunku dla odmiennych wizji.

Trzeba się wyciszyć. Uciec gdzieś daleko.
Polecam.
Pan Cejrowski jest jak terapia Prowokatywna.
Przykuwa uwagę.
Trzyma za brodę i zmienia kąt widzenia.
Pozwalam się z przyjemnością tak wodzić.
Dowcipnie....

Jeżeli ktoś czytał poprzednie pozycje WC, to ta też mu się spodoba, a jeżeli nie czytał, to też mu się spodoba! :)

spk nwt

spk nwt

Bardzo immersyjna przygoda w jungli

Bardzo immersyjna przygoda w jungli

Dynamiczna, śmiała, kolorowa, wciągająca, ze szczyptą humoru. Polecam!

Dynamiczna, śmiała, kolorowa, wciągająca, ze szczyptą humoru. Polecam!