Samodzielne studia

Joelle Charbonneau Wydawnictwo: YA! Cykl: Testy (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Independent Study
Testy (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Opracowanie zbiorowe
testy

Serio za dużo razy w książce jest przypomnien kto jest kim co zrobił itd. Dramatów błahych książka była by dobra gdyby nie te ciągle powtórki jej rozterek i przypomnien i krótsza o 30stron

Książka ma swoje plusy i minusy, więc podzieliłam ocenę na kategorie i wyliczyłam średnią:
Ogólny pomysł/fabuła: 8 (rewelacja)
Wykonanie: 3 (słabe)
Zarys postaci: 4 (może być)
Wątek miłosny: 1 (beznadzieja)
Średnia: 4

Skąd takie oceny?
Fabułę oceniłam wysoko, ponieważ była ciekawa, obchodziły mnie losy głównej bohaterki, chciałam wiedzieć, jakie jest zakończenie książki....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Podczas czytania tej książki odczuwałam skrajnie różne emocje: znużenie, zaciekawienie, napięcie, przytłoczenie... Nie mogę powiedzieć, że mi się nie podobała - przeciwnie, potrafi przykuć uwagę jak żadna inna. Jednak styl pisania z czasem rzeczywiście męczy. A wspominanie po raz enty, że ktoś jest wyższy od głównej bohaterki o x cm, trochę irytuje.

Jestem pod ogromnym...

Drugi tom Testów. W sumie nie zawiódł jakiś oczekiwań. Nadal nie mogę się oprzeć porównaniom do Igrzysk Śmierci, ale w sumie nie oznacza to czegoś złego :)

Cia po zdaniu Testów, trafia na Uniwersytet. Po pierwszy pół roku zajęć wstępnych okazuje się, że słabsi giną, i to dosłownie. Ona sama pamięta część rzeczy, która wydarzyła się podczas testów. Zostaje ostrzeżona o tym,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cia nie jest pewna komu może zaufać w tym świecie fałszu i ciągłej walki o władze. Świadoma tego jak wyglądały Testy Cia nie może pozostać bierna. Chce działać. Wie, że musi zrobić wszystko, aby zlikwidować dotychczasową formę Testów. Nawet jeśli będzie to kosztować ją życiem...

W tej książce pojawiają się nowe postacie pozytywne jak i negatywne. Mowa tu o studentach z...

Samodzielnie studia jeszcze bardziej przypominają mi trylogie igrzysk śmierci książka jest dobra fajnie się czyta

Druga część niezaprzeczalnie trzyma poziom! Jestem pod ogromnym wrażeniem, powieść skonstruowana misternie, fabuła zaskakująca i trzymająca w napięciu i te zwroty akcji od których aż przechodzą dreszcze! Do tego zakończenie... - jak dobrze, że mam pod ręką trzeci tom, bo bym umarła (dosłownie)! Bardzo wszystkim polecam! :)

Druga część niczym nie odstaje od drugiej. Błyskotliwa dziewczyna z małej kolonii pnie się na wyżyny swojej inteligencji i mimo trudności i możliwości wybrania "prostej: drogi postanawia wybrać tą "trudną", ale właściwą.

Polecam cały cykl, który z pewnością uczy wiele na temat lojalności, uczciwości i determinacji.

Drugi tom przygód stworzonych w nurcie literatury młodzieżowej postapokaliptycznej fantastyki z elementami political fiction (coś mi ta polityka ostatnio wszędzie się widzi), których główną bohaterką jest młoda panna (bo płeć kobieca popularna teraz w młodzieżówkach jest) Valencia Cia Vale z kolonii Krainy Pięciu Jezior, w ARCYWIELKIM STYLU ukonczyła Testy i dostała się na...

Porównywalna poziomem do pierwszej. Podobny klimat, postacie, również kilka zwrotów akcji.

• 2015
  • 2018