Historia i kultura starożytnej Syrii

Horst Klengel Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Rodowody Cywilizacji historia
Geschichte und Kultur Altsyriens
Franciszek Przebinda
Państwowy Instytut Wydawniczy
Syria Bliski Wschód historia Bliskiego Wschodu historia Syrii kultura Syrii Aram Aramejczycy arameistyka starożytność historia starożytna
Geschichte und Kultur Altsyriens
historia
Franciszek Przebinda
Rodowody Cywilizacji

Okładka książki Hetyci i ich sąsiedzi. Dzieje kultury Azji Mniejszej od Çatalhüyük do Aleksandra Wielkiego Evelyn Klengel, Horst Klengel
6,7
Hetyci i ich s... Evelyn Klengel, Hor...

Na półkach: , , , , , ,

Niezbyt udana książka. Nie chodzi nawet o to, że jest bardzo skrótowa, czy przedstawia tylko wybrane zagadnienia z dziejów starożytnej Syrii. Podczas lektury odniosłem wrażenie, że Autor nadmiernie skacze z tematu na temat i między poszczególnymi zagadnieniami nie ma właściwie łączności. Trudno w całej tej pracy znaleźć jakiś główny wątek. Czasem tematem jest jakaś...

Książka ma już swoje lata i przez ten czas nasza wiedza o starożytnym Bliskim Wschodzie znacznie się już powiększyła. Nie znaczy to, że nie warto sięgnąć po tę pozycję. Świetnie przetłumaczona na język polski, nadal zawiera sporą dawkę wiedzy, która pomoże czytelnikowi "zrozumieć" starożytność nie będącą antykiem.

• Historia
  • Starożytność