Cisa płonie

Eg a Tisza
literatura piękna
Eugieniusz Mroczko
rewolucja wojna Węgry komunizm

Okładka książki Opowiadania pisarzy węgierskich XX w. Mihály Babits, István Fekete, Gábor Goda, Béla Illés, Endre Illés, Éva Janikovszky, Mór Jókai, Frigyes Karinthy, Lajos Kassák, Dezső Kosztolányi, Balázs Langyel, Kálmán Mikszáth, Ferenc Molnár, Iván Mándy, Miklós Mészöly, Ferenc Móra, Zsigmond Móricz, László Nemes, Boris Palotai, István Szabó, Magda Szabó, Judit Sziráky, Áron Tamási, István Tömörkény, Miklós Vidor
7,8
Opowiadania pi... Mihály Babits, Istv...

Książkę troszkę bez przekonania wypożyczyłam w bibliotece, ale nie żałuję. Czyta się bardzo przyjemnie i niesamowicie wciąga. Tematyka może troszkę odstraszać jeśli nie jest się fanem historycznych powieści i to jeszcze o komunizmie, ale naprawdę warto przeczytać.

• Literatura węgierska

Dodaj cytat z książki Cisa płonie