Dom schadzek

Ypsylon
1995-01-01
1995-01-01
838513574X

Pomieszanie z poplątaniem, ale czyta się nadspodziewanie dobrze. O wszystkim i o niczym, mnóstwo karkołomnych zwrotów akcji i absurdalnych zbiegów okoliczności. Całość na plus.

Wszyscy mają cos do ukrycia..., każdemu są potrzebne pieniądze... .
Jakie to prawdziwe.

Wszyscy mają cos do ukrycia..., każdemu są potrzebne pieniądze... .
Jakie to prawdziwe.

Trochę naciągana opowieść, w której przeplatają się historie różnych bohaterów połączonych przez ironiczną Marię, główną bohaterkę tego (jak się okazuje) rodzinnego dramatu. Są wynajmowane panienki, są dzieci z nieprawego łoża, jest podstarzały amant i są niepotrzebne wątki polityczne. Przebrnęłam do końca, który choć szczęśliwy, jakoś wcale nie cieszy.

Z krótkiego opisu na okładce spodziewałam się całkiem innej fabuły. Zaskoczenie wielkie! Może troszkę się zawiodłam, choć sam wątek jest naprawdę ciekawy. Lekkie zamieszanie, zwłaszcza na początku - przedstawienie masy bohaterów, gdzie na końcu wszyscy są ze sobą w pewien sposób powiązani.
Do ulubionych książki tej nie zaliczę, ale podobała mi się :)

Do ulubionych książki tej nie zaliczę, ale podobała mi się :)

Dodaj cytat z książki Dom schadzek