Łatwopalni

Okładka książki Łatwopalni
Agnieszka Lingas-Łoniewska Wydawnictwo: Filia Cykl: Łatwopalni (tom 1) Seria: Seria z Tulipanem literatura piękna
literatura piękna
Agnieszka Lingas-Łoniewska mężczyzna ucieczka

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Oficjalne recenzje i

Uczucie, co przyszło nie w porę

5760 659 425

Przeczytałam ją w jeden dzień bo historia tak wciąga. Bardzo emocjonująca Polecam

Chciałam przeczytać jakąś książkę pani Lingas-Łoniewskiej i padło na tę powieść. Wiem, że to jedna ze starszych pozycji, ale skoro autorka jest poczytna to stwierdziłam, że nie ma to dla mnie większego znaczenia.
Rozczarowała mnie ta książka. Z początku ciężko było mi przyzwyczaić się do stylu autorki. Drażniły mnie krótkie, urywane zdania, z których można było zrobić zdania złożone, które brzmiałyby zdecydowanie lepiej. Zauważyłam też, że było sporo zdań z czasownikami zwrotnymi, gdzie "się" było przed czasownikiem, co w tychże zdaniach brzmiało dziwnie i lepiej gdyby "się" było po czasowniku.
Jeśli chodzi o głównych bohaterów, czyli Monikę i Jarka, to zupełnie nie przypadli mi do gustu. Byli po prostu nudni. Oboje mieli jakąś przeszłość, ale nie zrobiła ona na mnie wrażenia. Dużo lepiej wypadły moim zdaniem postacie drugoplanowe.
Historia sama w sobie nie była odkrywcza i porywająca, raczej przeciętna. Nie wiem, może to styl narracji mi nie podpasował i tak mnie zmęczył. Dialogi, zwłaszcza między głównymi bohaterami, były tak drętwe i suche, że aż wzdychałam z dezaprobatą w trakcie czytania. A jak trafiłam na zdanie "Była mokra i wilgotna." to myślałam, że padnę. I chyba nawet dwa razy trafiło się takie zdanie, WTF?
Może za jakiś czas sięgnę po jedną z nowszych pozycji autorki. Mam nadzieję, że nieco się wyrobiła, bo ta powieść w moim odczuciu jest po prostu słaba.

Emocjonująca opowieść o tragediach ludzkich i sposobach radzenia sobie z nimi. O manipulacjach rodzinnych i ich skutkach. Oraz o walce o swoje Ja. Takie historie, to jest coś co lubię. Polecam

Przeczytanie tej książki zajęło mi pięć lat. Od niej zaczęła się cała moja przygoda z książkami, jednak przyznać muszę, że nie żywię do niej takiego sentymentu jak mogłoby się wydawać. Uznałam, że w jubileuszowym dla mnie roku przydałoby w końcu dokończyć niedokończone, tak więc w końcu mogę przenieść Panią Lingas na półkę ‘przeczytane’.

Przez te wszystkie lata i dziesiątki książek jakie przewinęły się przez moje ręce nie spotkałam żadnej, która stylem przypominałaby Łatwopalnych. Myślałam, że może po tak długim czasie otoczka dorosłości jaka ocieka ze zdań stanie się dla mnie zrozumiała, w końcu mam dwadzieścia dwa lata a nie siedemnaście nie? Nie. Pewne rzeczy pozostają niezmienne, pięć lat temu czułam się za młoda na tą ‘powieść’ i teraz również się taka czuję; za mała, za głupia jakby ciągle mi coś umykało. Tak jakbyście oglądali „Dumę i uprzedzenie” na całkiem innym poziomie, jakby wszyscy wiedzieli o czymś czego nie potraficie uchwycić.

Nie rozumiem wielkiej miłości jaka ogarnia Monikę i Jarka w szczególności, że prawie w ogóle się nie znają. Kiedy jedno przeciera oczy drugie je zamyka i tak zabawa trwa. Najbardziej kumatą postacią wydaje się Bernie i tyle, reszta bohaterów sprawia wrażenie jakby trwała w jakimś marazmie. Nie znalazłam nikogo z kim mogłabym się ‘spoufalać’ bo też narracja na to nie pozwala. W ogóle sam narrator jest bardziej wyrazisty niż bohaterowie i to miesza czytelnikowi w głowie.

Pozwolę sobie podsumować recenzję słowami mojej przyjaciółki „Ta książka to taki turecki serial, w którym przez trzy odcinki mierzą ci w głowę z pistoletu a strzelają dopiero w ósmym”.

Przez te wszystkie lata i...

Bardzo dobrze się czyta, nie mogłam się oderwać i przeczytałam do końca pierwszego dnia 🙂

Strata i demony przeszłości a mimo to trzeba podnieść głowę i iść dalej. Ciepło drugiego człowieka już wiele razy zmieniło czyjś mały świat.

Jestem zachwycona tą pozycją. Przeczytałam ją w jeden wieczór. Myślę, że gdybym miała przy sobie następne dwa tomy Łatwopalnych to przeczytałabym wszystkie jednym tchem. Bohaterowie to osoby, które coś już w swoim życiu przeżyły i niestety nie były to pozytywne wydarzenia. Czy bagaż złych doświadczeń pozwoli im uwierzyć w miłość.? Czy miłość przezwycięży każdą przeszkodę? Monika i Jarek są świetnym przykładem na to, że warto zrobić dla miłości wszystko. Książkę czyta się bardzo lekko, przyjemnie a zarazem emocjonalnie. Zwroty akcji i wybory bohaterów wzbudzały we mnie wiele emocji. Bardzo serdecznie polecam wszystkim.

Jarek – lekarz 👨‍⚕️ i malarz👨‍🎨, facet po przejściach, ciągle ucieka przed przeszłością. Nigdzie nie zostaje na dłużej, wsiada na motocykl🏍 i jedzie dalej w świat. Uważa, że po tym co go spotkało nie zasługuje na szczęście.

Monika – nauczycielka👩‍🏫 z małego miasta, wiedzie samotne można powiedzieć nudne życie. Mieszka z apodyktyczną matką, która wypomina Monice utracone szansę na lepsze życie.

Losy tej dwójki splatają się, kiedy to Jarek ląduje na Śląsku i wynajmuje pokój w domu Moniki i jej Matki. Samą swoją obecnością zaburza rutynę w życiu Moniki. Zaprzyjaźniają się i spędzają razem czas. Co z tego wyniknie ?😉
Czy coś może połączyć tą dwójkę?
Czy mają szansę na szczęście?
Zapraszam do lektury 🙃

Podziwiałam losy tej dwójki i przeżywałam z nimi ich rozterki. Oczywiście jak to bywa w życiu nie mogło być do końca kolorowo. Demony przeszłości dały o sobie znać. Kiedy w końcu Jarek chciał sobie z nimi poradzić, to Monika przestała już na niego czekać. 🥺 Ta część zakończyła się w takim momencie, że obgryzałam paznokcie. Nie mogę się doczekać, aż przeczytam kolejną część i znajdę odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.😃

Książki Pani Agnieszki uwielbiam, w stosiku na styczeń uszykowałam kilka kolejnych propozycji 😜 Po za tym na pewno przeczytam kontynuację tej trylogii. Jestem bardzo ciekawa jak potoczą się dalsze losy Moniki, Jarka i Grześka. Styl pisania Pani Agnieszki mnie zachwyca, ponieważ potrafi być bardzo różny, od kryminału, przez fantastykę, komedie, romans i gorący erotyk. I wszystkie książki są udane. Podziwiam tą wszechstronność 😍

Sięgnęłam po tą książkę przypadkiem, ponieważ szukałam książki na literę “Ł” do maratonu mikołajkowego, ale z powodu choroby nie zdołałam go ukończyć 😟 książka została na półce i postanowiłam, że i tak ją przeczytam ☺ nie żałuje, był to miło spędzony czas z bohaterami.☺
Oczywiście już na początku ma dodatkowego plusa, ponieważ bohaterka jest moją imienniczką 😊 Nie wiem czy dla was też ma to znaczenie, ale dla mnie imiona w książce są ważne. Jeżeli mam bohatera, którego imię kojarzy mi się negatywnie to źle mi się czyta taką książkę. Jeżeli imię mi się podoba i kojarzy pozytywnie od razu ma plusa 😉 też tak macie?

Na półkach: , , , ,

Świetna książka!
Miłość, która spadła nagle na dwie poturbowane przez los osoby i wahania z nią związane.
Co zwycięży?

Świetna książka!
Co zwycięży?

Na półkach: , , , ,

Od wielu lat miałam w planach tę serię. Ciągle ją odkładałam na zaraz, po następnej, niedługo...
Dziś żałuję, że tak długo czekałam, bo jestem przekonana, że gdyby to był 2013 rok, książka dostałaby ode mnie wysoką notę. Niestety po przeczytaniu tysięcy książek przez minione 8 lat, moje wymagania, oczekiwania mocno wzrosły. Jestem bardzo wybredna i wymagająca.
Historia ciekawa, styl słaby. Niestet nie będę kontynuowałą serii.

Historia...