Szczęściara

2013-06-12
2013-06-12
Bożena Jóźwiak

Pozory szczęścia

Historia trzech przyjaciółek, z których każda jest inna, prowadzi inne życie, miala inne dzieciństwo, ma inne życie, inne aspiracje i toczy się inna historia. Piękna przyjaźń pokazuje że w życiu można mieć mnóstwo problemów beż wyjścia, a jednak to ona chroni, dzięki tej przyjaźni jesteśmy silniejsi.
Dobra książka.

Dobra książka.

"Szczęściara" to typowo amerykańska powieść, która porusza w interesujący sposób ważkie tematy życiowe, przykuwające uwagę czytelnika. Historię trzech przyjaciółek jeszcze ze studiów poznajemy dzięki opowieści jednej z nich, tej, która porównując swoje życie z życiem pozostałych dwu z zadrością patrzy na ich - w jej mniemaniu - poukładane, pełne drobnych i większych sukcesów życie osobiste, rodzinne i zawodowe. Ale, jak to zwykle bywa, pozory są mylące i Waverly, główna bohaterka powieści, z czasem
przekonuje się, że to jednak ona ze swym szarym i pozbawionym fajerwerków życiem,oraz licznymi kłopotami, jakie wciąż ją gnębią, jest największą szczęściarą.

Książka nie nudzi, szybko się ją czyta ....jest to udany moim skromnym zdaniem debiut literacki jej Autorki.

1975

Książka choć porusza bardzo trudne tematy jakim jest przemoc domowa i zdrada ,to jest bardzo lekka i ciepła w odczuciu.
Opisuje losy trzech przyjaciółek i pokazuje jak wielką siłę ma przyjaźń.
Powieść jest bardzo dobrze napisana(choć wycięłabym trochę niepotrzebnych opisów)-ciepła, życiowa,kobieca,pokazuje jak wiele mamy i nie potrafimy się z tego cieszyć,zawsze uważamy ,że ktoś ma lepiej.

Opisuje losy trzech przyjaciółek i pokazuje jak wielką siłę ma przyjaźń.

Przecudna, ciepła historia dwóch kobiet o ich życiowych zakrętach, problemach i o prawdziwej sile ich przyjaźni...przyjemna, miła i poruszająca książka bardzo mi się podobała.

Bardzo ciepła, przyjemna w czytaniu opowieść. Wydawało by się, że błaha- nic bardziej mylnego, gdyż porusza bardzo ważny, zarazem trudny temat przemocy domowej. Książka opisuje losy trzech przyjaciółek- każda z nich boryka się z innym problemem, przeżywa rozterki, ale w tym wszystkim mają siebie. Polecam:)

Trzy przyjaciółki Waverly,Kate i Amy,trzy różne życia,trzy kręte drogi.
Każda skrywa sekret przed przyjaciółkami i każda myśli,że tamte maja lepiej.
Książka daje do myślenia bo i temat nie jest lekki,przemoc domowa, to nie jest coś o czym się czyta z błyszczącymi oczami,raczej ze smutkiem w oczach i bolącym sercem.Zanim zaczniecie oceniać przyjaciółki,że wcześniej nie pomogły,że nie interweniowały,że " ja na ich miejscu potrafiłabym wyrwać moją najlepszą przyjaciółkę z toksycznego związku"powiem wam z doświadczenia,że to NIEPRAWDA.Nie da się a dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane.Tak długo jak ofiara sama nie zdecyduje się sobie pomóc tak długo my przyjaciele jesteśmy bezradni.
Polecam szczególnie na wakacje bo jak mawiała ś.p.Wisława Szymborska"Kto powiedział,żeby na wakacje zabierać tylko lekką książkę"
Da ta pozycja do myślenia a kto wie być może doda sił komuś aby zawalczyć o siebie.

A tak na marginesie, doceniajmy to co mamy i cieszmy się tym.

Trzy przyjaciółki Waverly,Kate i Amy,trzy różne życia,trzy kręte drogi.
Każda skrywa sekret przed przyjaciółkami i każda myśli,że tamte maja lepiej.

Książka super, dobrze się czyta, strony się nie dłużą: o przyjaźni, zazdrości, życiowych problemach, o prawdzie, której tak naprawdę nie znamy, o bliskich osobach.

Zaskakująca, przynajmniej dla mnie. Dobrze się czyta.

Zaskakująca, przynajmniej dla mnie. Dobrze się czyta.

Tak łatwo jest nam oceniać innych ludzi. Mamy przyjaciół, ale ich nie znamy, ani oni nas. Wydaj się nam, że inni to mają lepsze, łatwiejsze życie, jednak pozory mylą.

Nie ma tu szalenie ekscytującej fabuły, ale takie problemy się w życiu zdarzają. Odpowiednio uchwycony problem, włącznie z objawami i konsekwencjami. Nie wszystko jest takie jak nam się wydaje.

• Przeczytane 2013
  • Poszły w świat