Nietzsche. Wprowadzenie do rozumienia jego filozofii

Karl Jaspers Wydawnictwo: Officyna filozofia, etyka
2012-01-01
1997-01-01
Dorota Stroińska
Officyna
filozofia, etyka
2012-01-01
Dorota Stroińska

Kongenialna wykładnia! Jaspers jakby posklejał oderwane myśli Nietzschego w spójną całość. Trudno jest nie spłycić tak głębokiej filozofii, a jemu się to udało: nie zamknął jej w system, tylko zebrał do kupy rodziny wątków i sformułował dodatkowe pytania, jakie one rodzą; przewietrzył uniwersum niemieckiego filologa/zofa; wyeksponował wielkość i oryginalność. Wspaniały...

Ciężka lektura. Sam Nietzsche mówił, że jego twórczość i filozofia nie są dla osób młodych - muszę się z tym zgodzić, oraz (po przeczytaniu większości) pokornie odłożyć tę pozycję na półkę. Wrócę do tego za kilka lat :)

• Rozwój osobisty, coaching
  • 2) Filozofia: Teksty źródłowe