Otfried Höffe Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN filozofia, etyka
filozofia, etyka
83-01-14064-X
Andrzej Maciej Kaniowski
kant krytyka empiryzm sceptycyzm racjonalizm

Nie wiem, czy czytałem tą samą książkę co Antagonista, ale moja ocena jest zupełnie odwrotna.
Hoffe nie napisał książki trudnej, wyłożył Kanta chyba najprościej jak się da, co generalnie powinno być plusem, ale poszedł w tych symplifikacjach za daleko.
Po 1 chyba najbardziej rzucający sie w oczy mankament - odrzucenie na początku w ogóle wersji A krytyki i skupienie się...

Na półkach: , , , ,

"Immanuel Kant" Hoffego to stosunkowo krótkie i treściwe opracowanie całej myśli filozoficznej słynnego królewczanina, ale średnio się spisuje w tej roli. Nie chodzi mi o jakieś błędy – wierzę, że kantyzm tu został wyłożony zgodnie z faktycznym stanem rzeczy, a powielanie mitu, że Kant nigdy się nie ruszał poza najbliższą okolicę nie jest aż tak istotne. Chodzi o to, że...

Dyskusje

• Filozofia