Alfabet Seawolfa

publicystyka literacka, eseje
Słowa i Myśli
2013-01-01
2013-01-01

Seawolf. Kpt. Tomasz Mierzwiński. Legendarny bloger Salonu24. Jaka szkoda, że nie ma go już wśród nas.

Ta książeczka jest jedynie namiastką tego, co można było znaleźć na blogach Tomasza Mierzwińskiego i bardzo żałuję, że nie śledziłam ich na bieżąco. Seawolf nie kryje swoich sympatii politycznych (sytuuje się zdecydowanie po prawej stronie obecnego sporu),wygłasza bardzo radykalne opinie, które na "Salonie" mogą wręcz wywoływać furię, ale czyni to z niesamowitym poczuciem humoru i olbrzymią pasją. Bardzo wiele jego nowych sformułowań na tyle celnie oddaje istotę sprawy, że są używane powszechnie, często nawet bez wiedzy o ich autorstwie ("pancerna brzoza", 'seryjny samobójca", 'Pan Prezydęt","uszkodzony gruczoł poczucia obciachu" itd.).Seawolf posiadał bardzo dużą wiedzę, potrafił doskonale kojarzyć pewne fakty, a to siłą rzeczy prowadziło do stawiania bardzo trafnych, aczkolwiek niewygodnych pytań.Dlatego w trakcie lektury nie raz robiło się straszno i wcale nieśmieszno.
Wielka szkoda,że Tomasz Mierzwiński już nic więcej nie napisze... Tym bardziej polecam "Alfabet..." i to co pozostało po nim w blogosferze.

• Siły sensu
  • Do kupienia