Nowy Porządek Świata.

Okładka książki Nowy Porządek Świata. Mikołaj Rozbicki
Okładka książki Nowy Porządek Świata.
Mikołaj Rozbicki Wydawnictwo: Illuminatio ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Illuminatio
2013-04-01
2013-04-01
przyszłość Świat kontrola Wielki Brat bezpieczeństwo

Książkę czytałem kilka lat temu, ale nie miałem pojęcia co czytam. Książkę polecił mi kolega. Moja opinia tej zacnej książki jest następująca, jest to stek bzdur, nie popartych totalnie żadnymi dowodami, polegająca na wywołaniu skrajnych emocji osoby która ją czyta. Typowe teorie spiskowe. Autor mówi o wiadomościach które otrzymywał na pocztę od ludzi 100% proof, którzy spotykali reptilian czy inne zwierzęta. Także dla ludzi którzy cenią sobie racjonalne podejście do rzeczywistości nie polecam tej książki.

Książka napisana bardzo słabym stylem, zawiera wiele niepotrzebnych i subiektywnych wtrąceń. Autor jest zdecydowanym przeciwnikiem globalizacji, od którego bije duży fanatyzm.

Nakreślone są problemy współczesnego świata. Autor stwierdza, że wszystkie problemy świata tworzone są przez wpływowych ludzi, którzy mają w tym konkrety cel. Od razu nasuwa się pytanie, czy ludzie na samym dole nie tworzą żadnych problemów?

W książce dużo miejsca poświęca się również wątkowi obcych cywilizacji. Jeśli obce cywilizacje istnieją gdzieś w kosmosie, to empiryczną wiedzę o nich mają tylko ludzie, którzy mają dostęp do zaawansowanej technologi, a nie autor książki.

Autor próbuje patrzeć na świat również pod kątem metafizycznym, to akurat jestem w stanie zrozumieć, bo są pewne substancje psychodeliczne, które potrafią rozwinąć pewną część naszego umysłu i stymulują do zmiany percepcji tego co nas otacza.

W książce jest również dużo bełkotu, którego kompletnie nie rozumiem. Dlaczego autor robi tyle szumu i nawołuje do obalenia wpływowych ludzi, którzy być może mają jakiś pomysł na świat? Prezydenta kraju też chce się pozbyć? Nie rozumiem również idei dzielenia tego wszystkiego. Skoro scentralizowany rząd działający na skale globalną z jakiegoś powodu jest zły, to może warto usunąć prezydentów państw i niech zostaną same województwa, albo niech każdy człowiek żyjący na tej planecie stworzy swój własny niepowtarzalny język?

Po lekturze nasuwa się pytanie o to gdzie zatraca się granica pomiędzy kompleksową świadomością samego siebie i otaczającej nas rzeczywistości, a chorobą psychiczną i popadaniem w skrajny eskapizm, który przeradza się stopniowo w coraz to większy bełkot, który do niczego nie prowadzi.

Jestem zbulwersowana !!! Kolejny szlagier i zlepek cudzych wypowiedzi. Gdyby się w ten sposób zrobiło na maturze, to byłoby ściąganie. Nie ma w książce zawartych konkretnych informacji popartych doświadczeniami, znajomością tematu, tylko jest dosłowne powielanie cudzych badań, doświadczeń i przemyśleń. Szkoda czasu na tego typu literaturę, nie polecam, a nawet odradzam. Odsłuchałam również sobie kilka filmów tego autora i doznałam jeszcze większego szoku, bo takiej manipulacji i sterowania myśleniem to już dawno nie widziałam. Podstawowe prawo energetyczne brzmi : to o czym myślisz, to się staje, więc ja się pytam dlaczego te wszystkie informacje naszpikowane są spiskiem, zagładą, horrorem, a nie ma najmniejszej wzmianki o tym jak z tego wyjść. Jakie jest rozwiązanie abyśmy wszyscy mogli żyć w zdrowiu i radości. Nic, tylko zastraszanie i programowanie. Chyba, że właśnie autorowi chodziło o to byśmy dostali samoopętania myślowego i uwierzyli w jego bajki, bo być może on sam jest właśnie wysłannikiem sił ciemności i zrobi wszystko byśmy poszli za jego głosem. Ja wybieram swoje własne serce, które nigdy mnie nie zawiodło i i radzę być z dala od tego Pana i jego poglądów.

Nie tego spodziewałam się po lekturze książki. Oczekiwałam, że autor skupi się na analizie namacalnych i raczej wymiernych zjawisk, które mogą niepokoić tych bardziej uważnych i dociekliwych obserwatorów. I o ile ok 1/3 książki wpisuje się w to moje życzenie i jest obietnicą, że kolejne rozdziały poruszą, pogłębią temat (NWO, WHO,iluminaci, chemitralis, szczepionki, chemia w żywności, padnemie, media itp) a wszystko to zestawione z polskimi realiami, o tyle 2/3 książki to jeden wielki bełkot. Bo o ile można jeszcze zdzierżyć hipotezę, że od zawsze byliśmy i jesteśmy pod wpływem kosmitów, a wręcz jesteśmy przez jednych hodowani, o tyle ciężko było mi przetrawić koncepcję roku 2012 (zwłaszcza, że mamy rok 2015) i ciągłe nawracanie do tych samych, poruszanych już wcześniej tematów. Jedno muszę przyznać autorowi, jest mistrzem lania wody - chylę czoła, ja tak nie potrafię. Od ok połowy książki nie byłam już w stanie czytać strona po stronie. Przerzucałam kartki, szukając czegoś, co mnie zainteresuje i już do samego końca niczego nie znalazłam. W kółko autor powtarza te same tezy, nie raz nie dwa, wiele razy czyta się o tym samym. Mimo wielkich nadziei, jakie sobie robiłam przed lekturą, uważam książkę za jedna wielką porażkę. Daję 4 gwiazdki tylko za jej obiecujący początek.

"Nie robiąc nic, de facto wspierasz system - uświadom to sobie! Tym ludziom zależy na tym, byś był bierny i posłuszny."

"Spiskowa teoria dziejów" to w ostatnich czasach dość często używane określenie, nie tylko na świecie, ale również w naszym kraju. Różnorakie teorie, ukazujące jakoby naszym światem rządziła światowa elita stają się coraz bardziej popularne na forum publicznym. Wystarczy zajrzeć do sieci i wyszukać strony alternatywnych mediów, by przekonać się o rosnącym zainteresowaniu tą właśnie tematyką. Czy rzeczywiście jesteśmy sterowani przez wyselekcjonowaną grupę ludzi jak zwierzęta w hodowli? Autor niniejszej książki jest o tym przekonany.

Mikołaj Rozbicki, z wykształcenia politolog, były policjant. Autor określa siebie jako badacza istnienia, życia i wszechświata. Od wielu lat zajmuje się zgłębianiem i promowaniem tajników wiedzy szeroko pojętej ezoteryki, ufo, spisków, zjawisk paranormalnych i innych tajemnic naszej egzystencji. W sieci możecie znaleźć stronę Mikołaja Rozbickiego nazwaną "Czas przebudzenia". Autor obecnie mieszka we Wrocławiu, nazywany jest polskim Davidem Icke.

"Nowy porządek świata. Wszystko rozgrywa się w naszych umysłach" to publikacja podzielona na osiem rozdziałów. Autor zarysowuje w swojej książce obraz naszej planety jako więzienia, w którym manipulacja jest częścią codziennego życia każdego człowieka - ciebie, mnie, nas wszystkich. A prawda jest ukrywana, by obywatele Ziemi nie przebudzili się z letargu w jakim pozostają do dnia dzisiejszego.

Na samym początku zaznaczę, że odbiorcami powyższej książki powinni być czytelnicy zaznajomieni chociaż w małym stopniu z tematyką poruszaną na jej łamach przez Mikołaja Rozbickiego. Autor bowiem jedynie w wąskim zakresie skupia się na faktach świadczących według niego o dziejowym spisku globalnych elit. Książka opiera się w głównej mierze na wskazówkach, jak nie dać się zmanipulować i otworzyć oczy na ukrywaną od wieków prawdę. Czytelnikom zaczynającym swoją przygodę z alternatywną wizją naszego świata, której promotorem jest autor, radziłabym na początku skorzystać z innych źródeł, które dadzą pełny obraz przedstawianych tez. W moim przypadku tematyka ta od wielu lat nie jest mi obca, więc lektura książki Mikołaja Rozbickiego nie była swoistą nowością.

Autor w ograniczonym zakresie przekazuje wiedzę dotyczącą faktów na temat NWO czyli New World Order (Nowy porządek świata). W publikacji znajdziecie nawiązania do masonerii, spisku Iluminatów, centralizacji władzy, channelingu, ufo, teorii paleoastronautyki oraz wielu innych zagadnień. Zaznaczyć należy, iż są to jedynie krótkie wycinki i nawiązania, bowiem autor skupia się na zupełnie innej płaszczyźnie. Celem przedstawionych wywodów jest skłonienie czytelników do porzucenia biernej postawy wobec działań globalnej elity. Dlatego też przykłady na które powołuje się Mikołaj Rozbicki, typu żywność genetycznie modyfikowana czy masowe szczepienia ludności są jedynie środkiem do pobudzenia świadomości czytelnika.

Bardzo ważnym w mojej opinii jest wcześniejsze zapoznanie się z poruszaną przez autora tematyką, gdyż poglądy i tezy przedstawione w książce są delikatnie rzecz biorąc mocno kontrowersyjne. Rzec by nawet można, że niektórzy autorzy science-fiction nie pokusiliby się o takową fabułę świata przedstawionego w swoich dziełach. Sadzę, że polemika z poglądami autora, które co ważne cechuje spójność i logika, wymaga naprawdę otwartego umysłu, nie ograniczonego żadnymi barierami światopoglądowymi. Nie da się ukryć, że teza jakoby obce cywilizacje wstępowały w szeregi naszego społeczeństwa i podstępnie realizowały swój niecny plan, może wzbudzać różnorodne emocje. A jest to tylko jedna z wielu informacji, jakie prowokują do dyskusji. I nie martwicie się, temat zamachu na World Trade Center i katastrofy smoleńskiej nie został pominięty. To co może częściowo irytować w odbiorze książki to pewna powtarzalność wywodów autora. Powtarzanie do skutku tych samych myśli, może bowiem przynieść odwrotny skutek do zamierzonego.

Czy żyjemy w Matrixie? Czy macie przeświadczenie, że w naszym świecie coś się nie zgadza? Jeśli jesteście zatwardziałymi sceptykami to z pewnością nie jest to lektura dla was. "Nowy porządek świata. Wszystko rozgrywa się w naszych umysłach" Mikołaja Rozbickiego to książka dla ludzi z otwartym umysłem. Nawet jeśli nie zgadzacie się z wieloma poglądami, jakie przedstawia autor warto poczytać o alternatywnej wizji świata. Może właśnie po tej lekturze nadejdzie wasz czas przebudzenia…

Klimatolodzy alarmują - od około 50 lat rośnie średnia temperatura, a wzrost ten jest coraz szybszy konsekwencje? Można podać przynajmniej kilka: podniesienie poziomu mórz i oceanów powodujący powodzie, sezonowe podtopienia, a w niektórych regionach całkowite zalanie; susze i upały; zmniejszenie (a nawet wyginięcie) populacji niektórych roślin i zwierząt, zagrożenie chorobami przenoszonymi przez komary, insekty i gryzonie w tych regionach, w których wcześniej o chorobach tych nikt nie słyszał. Brzmi przerażająco? Jeśli do tego dołożyć globalny kryzys spychający państwa na krawędź przepaści finansowej, globalny terroryzm pochłaniający tysiące istnień ludzkich pozostaje tylko zadać sobie pytanie, jak w takim razie żyć? Chociaż to życie może długo nie potrwać, bo oto za rogiem czają się groźne, zmutowane wirusy i bakterie, z którymi walka jest z góry skazana na zagładę. Teraz to już chyba tylko Armagedon przed nami, bowiem systematycznie, od wielu lat, jesteśmy narażeni na mniejsze lub większe kataklizmy, o których z lubością rozpisuje się prasa, które stanowią medialne wydarzenia.
W jednostkach narasta zaś strach - strach przed jutrem, strach przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji, strach przed sprzeciwieniem się. Czy kondycja naszej planety rzeczywiście jest tak tragiczna? Czy zapowiadany przez wielu koniec świata jest już blisko? A może to wszystko jest działaniem celowym, redukującym społeczeństwa do bezwolnych kukiełek niezdolnych do jakiegokolwiek sprzeciwu? Komu jednak może należeć na tym, by trzymać ludzkość w napięciu i niepewności co do przyszłości? Na to pytanie stara się wyczerpująco odpowiedzieć Mikołaj Rozbicki, który swoją książką „Nowy porządek świata. Wszystko rozgrywa się w naszych umysłach” rozpoczyna dyskusje nad kondycją współczesnego świata i planami, jakie wobec nas maja decydenci.

Zapraszam do lektury pełnej recenzji: http://qulturaslowa.blogspot.com/

2012 minął, a końca świata jak nie było, tak nie ma. Na pewno? Czy jesteście w 100 % przekonani, że nie zmieniło się zupełnie nic i że nic w waszym otoczeniu się nie dzieje? Cóż, ja w 100 % jestem przekonana, że dzieje się wiele rzeczy, o których się po prostu nie mówi. Dzieje się wszystko to, co teoretycznie powinno zostać poza naszą wiedzą. Ale nie dajcie się omamić.

„Nowy porządek świata” Mikołaja Rozbickiego to książka, która pokaże Wam, jak bardzo możecie się mylić odnośnie własnego życia na tej planecie. Od dłuższego czasu zostaje realizowany plan elity globalnej, która chce scentralizować władzę. Ale, ale! Jak się okazuje, tutaj chodzi o coś zupełnie więcej. Nie chcę Wam teraz opisywać czym jest NWO (New World Order),ponieważ mogłabym tutaj stworzyć z tego całkiem niezłe wypracowanie, a nie o to chodzi. Nie będę Wam też pisać, jakie plany ma wobec ludzkości globalna elita, bo tego z pewnością dowiecie się, gdy przeczytacie książkę pana Rozbickiego. Powiem Wam tylko tyle… powinniście to zrobić, niezależnie od tego, czy jest to Wasza tematyka, czy nie. NWO dotyczy nas wszystkich, a nie chodzi tylko o to, że jest grupka osób, które po prostu chcą przejąć władzę. Zaufajcie mi, to się dzieje na wielu poziomach, to dotyczy wszystkiego.

O Nowym Porządku Świata słyszałam już nie raz, więc nie jest mi to obce. W dużej mierze wiem, co się dzieje i dlaczego, chociaż zanim poznam odpowiedzi na wszystkie moje pytania i tak pewnie sporo czasu minie. W każdym bądź razie niesamowicie miło czytało mi się tę książkę, ponieważ jest ona właśnie wszystkim tym, czego szukałam, jeśli chodzi o NWO. Naprawdę nie spodziewałam się, że otrzymam coś, co idealnie wpasuje się w moje gusta, co idealnie ugruntuje moją wiedzę na ten temat, co sprawi, że jeszcze bardziej otworzę swój umysł… a co więcej! Zmotywuje mnie do działania. Teoretycznie już od jakiegoś czasu staram się robić małe kroczki w przebudzaniu innych ludzi, ale po tej lekturze chyba zacznę to robić intensywniej.

Książka jest napisana znakomitym i bardzo przyjaznym językiem, dzięki czemu faktycznie nie ma problemów w zrozumieniu treści. Wszystko jest jasne i klarowne. Podobnie jak przesłanie. Dowiecie się z tej książki na pewno wielu rzeczy, o których do tej pory nie mieliście pojęcia. O części być może gdzieś tam słyszeliście… Wszystko zależy od człowieka, ale uważam, że nawet osoba „mocna w tym temacie” powinna do książki zajrzeć. Wiele rzeczy w niej zawartych wydaje się być absurdem, ale ja sama wiem, że jest całkowicie na odwrót. Jestem bardzo zadowolona z objętości tej książki i tego, ile w sobie niesie, chociaż i tak mogłaby być dłuższa i dłuższa… bo ja mogłabym ją czytać bez końca. Naprawdę bardzo wciągnęła mnie jej lektura i wywarła na mnie spore wrażenie, mimo że o pewnych elementach doskonale zdaję sobie sprawę już od kilku lat.

Jesteście gotowi otworzyć Wasza umysły i spotkać się z nieznanym? Czy chcecie poznać prawdę? I najważniejsze pytanie – czy jesteście gotowi na to, że Wasz światopogląd może ulec diametralnej zmianie? Jeżeli tak, to zdecydowanie powinniście przeczytać książkę Mikołaja Rozbickiego i bardziej zainteresować się tym, co dzieje się w naszym świecie. No i oczywiście, co możecie z tym zrobić. Książkę polecam każdemu, godna uwagi, wartościowa, motywująca i wciągająca. Dalej usilnie trzymam się tego, że każdy ją powinien przeczytać, więc nie wiem, na co czekacie. Czas się przebudzić!

A tak na zakończenie, idealny cytat, którym bym mogła podsumować wiedzę, jaką można wynieść z tej książki…
„DUCH PANUJE NAD MATERIĄ!” – Jan van Helsing

Śpijcie dalej