Chuliganka

Czarna Owca
2013-06-05
2013-06-05
literatura polska

Wielka miłość, czy fatalne zauroczenie?

Poddałam się w połowie książki. Stwierdziłam, że najzwyczajniej szkoda mojego czasu, kiedy mogłabym czytać coś naprawdę wciagajacego i z sensem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ewa główna bohaterka matka dzieci miała dom z rodziną,męża z perspektywy życiowej stabilizacji.
Niespodziewane spotkanie z nim sprawiło,że wszystko co miało miejsce w życiu to zaczęło wirować niczym te jesienne liście poderwane gwałtownym podmuchem wiatru.
Poznała z Czeczenii Czeczeńca,w którym się zakochała straciła głowę.
Historia życiowa,mądra,a sama książka wciągająca,ciekawa poruszająca głęboko.

Poznała z Czeczenii Czeczeńca,w którym się zakochała straciła głowę.
Historia życiowa,mądra,a sama książka...

Takie sobie... chyba spodziewałam się czegoś lepszego niz zwykłe romansidło... Pojawiły się elementy ,,rozdarcia", ale całość mało przekonująca, niedopracowana.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Te książkę polecił mi kiedyś jeden z pacjentów a dostałam ją w prezencie od Rodziców
Chuliganka to mama, żona i....

kochanka a wszystko przez ten remont w domu i przystojnego budowlańca - Czeczena który głównej bohaterce nadał własnie taki przydomek.
Nie wiem dlaczego Ewa główna bohaterka zdecydowała się na romans przecież miała wszystko dzieci męża prace, dom...podejrzewam że to za sprawą właśnie monotonii...
Jej kochanek Zeil zawrócił w głowie ale to nie do końca był temu winien Ewa dosłownie "straciła głowę" a jej kochanek to fantastycznie to wykorzystywał ciągle ją wodził za nos manipulował jak tylko chciał...moim zdaniem ten tytuł jest przewrotny bo chuliganka ma co chce a jest manipulowana przez partnera.
Jej zachowanie jest dosyć irytujące zachowuje się jak jakaś nastolatka i szczeniara... do tego jeszcze ma swoich sprzymierzeńców którzy ją upewniają i nawet kryją przed mężem... ja rozumiem są takie kobiety ale chyba nie chciałabym poznać w realu.

Chuliganka to mama, żona i....

Bardzo przyjemna, wciągająca lektura. "Chuliganka" budzi sympatię, to kobieta, która może nie do końca wie, czego chce, ale nie zawaha się o to walczyć :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo wciągająca powieść. Czyta się zdecydowanie jednym tchem. Zakończenie jest zaskakujące. POLECAM!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Chuliganka" przesycona jest emocjami, czasami tak skrajnymi, lecz paradoksalnie bliskimi, jak tylko potrafią być miłość i nienawiść. Pełno w niej szczerego uśmiechu i marzeń, jak i łez goryczy. Bo "Chuliganka" jest taka... życiowa. Tak, myślę, że to dobre słowo. Jest to historia, która mogłaby się wydarzyć. Historia uczucia wyzwolonej matki Polki i czeczeńskiego uchodźcy, któremu trudno jest wyzwolić się z pęt, które narzuciła na niego religia i środowisko, w którym się wychował.

Całość na: http://wiedzma-czyta.blogspot.com/2013/06/izabela-jung-chuliganka.html

Zachwycona nie jestem.Opowieść o 30-latce,która zachowuje się jak co najwyżej średnio rozgarnięta piętnastka.Głównej bohaterki niestety nawet w imię babskiej solidarności nie polubiłam.Dla mnie Ewa jest zwykłą idiotką,która irytowała mnie przez cały czas.

Umęczyłam się,ale stwierdziłam,że przeczytam do końca.Ale wy możecie sobie odpuścić.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

O matko..., toż to szkoda drzew na takie książki.
Trzeba być mistrzem (tylko nie wiem czego),aby na prawie 300 stronach pisać coś w stylu: o jaki on piękny, jaki zbudowany, jak ja go kocham, jak ja cierpię - czyli pojękiwania trzydziestoparoletniej kobiety zachowującej się jak nastolatka.
I jeszcze te historie o Czeczeni - to raczej zbyt dramatyczny temat by go poruszać w takiej książce. Może i autorka chciała dobrze, ale jej nie wyszło.
Jeśli cenicie swój czas, książkę omijajcie szerokim łukiem.

O matko..., toż to szkoda drzew na takie książki.

Porażka jakich mało...

Porażka jakich mało...