Płyńcie łzy moje, rzekł policjant

Philip K. Dick Wydawnictwo: Rebis Seria: Dzieła wybrane Philipa K. Dicka fantastyka, fantasy, science fiction
Flow My Tears, the Policeman Said
Zbigniew A. Królicki
Dzieła wybrane Philipa K. Dicka
Wojciech Siudmak

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Płyńcie łzy moje poprzez smutku knieje

21 Link do recenzji

Geniusz i wariat zarazem, większość jego twórczości to nieprawdopodobny fenomen eksplozji talentu geniusza-wariata...

Ja to chciałbym tego KR3 spróbować, ahhhh :)

Philip K. Dick to jeden z bardziej interesujących twórców science-fiction. Tematy jakie eksplorował, a przede wszystkim sposób ich podejmowania bardzo głęboko zaznaczyły spożywane przez niego narkotyki. W przypadku Płyńcie łzy moje, rzekł policjant nie jest inaczej, oczywiście jeśli tylko...

Kolejna książka Philipa Dicka i kolejne zaskoczenie. Jak tak można namieszać w głowie czytelnika? "Odpał" totalny, choć w przypadku tego autora można spodziewać się wszystkiego.
Mamy tu dwóch głównych bohaterów i dwa światy równoległe. Książka jest tak napisana, ze trzyma w niepewności / napięciu do ostatnich kartek. Może ja jestem mało przewidujący, ale do samego końca...

GATUNEK:
Kryminał sf z przelotnymi romansami w tle.

NAJKRÓCEJ UJMUJĄC:
z tej powieści, liczącej sobie niecałe 220 str...dowiemy się na temat środka KR3, meskaliny oraz poznamy konsekwencje eksperymentów eugenicznych dokonanych przez Dill Temko.

W trakcie lektury dowiemy się również jak pod planetarnymi rządami policji fałszuje się dokumenty, jak władza z pomocą mediów...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

1926

Popularny piosenkarz Jason Taverner nie kocha niczego bardziej niż swojej sławy. Ironią więc jest, że budzi się pewnego razu w nieznanym mu miejscu i nie istnieje. Nie ma dokumentów, brak go w banku danych, znajomi go nie pamiętają, nie mówiąc już o przypadkowych osobach. Chcąc tego czy nie, musi z trudem odnaleźć się w nowej dla niego sytuacji.

Książka wciąga...

W tej krótkiej powieści, P.K. Dick oparł na koncepcji równoległych wszechświatów. W początkach lat 70-tych zgaduje, że było to wielka nowość. Dziś, temat jest już tak wyeksplatowane we wszystkich podgatunkach Fikcji Naukowej, że już nie zaskakuje, ani nie zachwyca. Poza tym zgrabnie napisana historia anty-utopijna. Koniec końców nic rewelacyjnego.

Bardzo miła książka ukazująca życie w Show Biznesie z elementami typowymi dla twórczości Dicka :)

Jeśli chodzi o kwestie techniczne, to podobnie jak w przypadku pozostałych rebisowych wydań Dicka, nie sposób się do czegokolwiek przyczepić. Piękne ilustracje Wojciecha Siudmaka, wyczerpujący wstęp Tima Powersa czy nawet wygodna do czytania czcionka sprawiają, że Płyńcie łzy moje, rzekł policjant czyta się po prostu przyjemnie. Co jednak z treścią książki?

Głównym...

Zupełnie inaczej spojrzałam na książkę po przeczytaniu jak i dlaczego powstała. Kto by pomyślał, że tak dużą część siebie Dick wyrwał, trochę zmienił kształt i zostawił na kartkach.

Dyskusje

1 112