Agatha Raisin i mordercze święta

Okładka książki Agatha Raisin i mordercze święta M.C. Beaton
Okładka książki Agatha Raisin i mordercze święta
M.C. Beaton Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Agatha Raisin (tom 18) kryminał, sensacja, thriller
Agatha Raisin (tom 18)
Agatha Raisin And Kissing Christmas Goodbye
Edipresse
2013-03-18
2013-03-18
2007-10-20
Mirosława Zajączkowska
kryminał Londyn Agatha Raisin M. C. Beaton

Agatha jak zwykle urocza, spostrzegawcza i wszechobecna. Prawie nie ma krokodylich usmiechów; ale pojawia się Toni, czyli nowy nabytek w agencji detektywistycznej.
Ciekawa zagadka i złosliwe zakończenie.
Bardzo duzo jest Charliego; co zawsze jest miłe i odświeżajace.
Oraz Roya, który pojawia się znienacka jak kosmita i równie niespodziewanie znika.

Ciekawa zagadka i złosliwe zakończenie.
Bardzo duzo jest Charliego; co zawsze jest miłe i odświeżajace.

18 tom przygód nieszablonowej Agathy Raisin.
Jeśli ktoś dotarł do tego momentu, nie muszę go zachęcać do lektury, natomiast tym, którzy nie znają serii - polecam!

Dorastając w slumsach Birmingham, Agatha lubiła marzyć - zimą zwykle o doskonałych świętach. Wygląda na to, że tegoroczne Boże Narodzenie może okazać się spełnieniem tych marzeń, bo agencja detektywistyczna świetnie prosperuje.
Agatha sądzi, że jeśli zaprosi Jamesa na wystawny świąteczny obiad, ich miłość zapłonie znowu.
Tymczasem do agencji zgłasza się bogata wdowa, przekonana, że ktoś z rodziny dybie na jej życie. Kiedy pada martwa po uroczystej herbacie w swoim dworku, wszystkim przechodzi ochota na świąteczny pudding.

W mojej pamięci tom 18 to jedna z najlepszych części cyklu.
Świąteczne przygotowania i bożonarodzeniowe przyjęcie Agaty... naprawdę przezabawne!

Szkoda, że nie wczytała się na LC okładka książki - całkiem udana.
Przeczytana 28.10.2020.
Jeśli komuś wpadnie w ręce - miłej zabawy!

18 tom przygód nieszablonowej Agathy Raisin.

Cudowna

Cudowna

44/180/2022
Jak to u Agathy. Ci sami bohaterowie plus kilku nowych, dwa trupy plus jeden sprzed lat, wszystkie zagadki rozwiązane. Ani lepsze ani gorsze od poprzednich (i pewnie od następnych). Biodro nadal nawala. Pojawia się młoda pracownica, która nie potrzebuje makijażu, żeby dobrze wyglądać (w przeciwieństwie do Agatki). I co najważniejsze, James idzie w odstawkę. Może już na amen? I nawet nie pojawia się żaden następca. Cóż za przełom. Ach! I pastorowa Bloxby traci cierpliwość do swojego męża! I jeszcze Billy Wong przyprowadza do domu dziewczynę, której niestraszni są jego potworni rodzice!
„Brave New Wolrd” nie przetłumaczyli na „Nowy wspaniały świat”.
„– Ci Polacy są teraz wszędzie – powiedział Charles. – Ale co za wygląd!” (czemu polska pomoc domowa miałaby mieć na imię Sasza, tego nie wyjaśniono.)
„– Nigdy nie pochwalałam Unii Europejskiej, ale musze przyznać, ze wraz z napływem tych emigrantów z Europy Wschodniej można mieć wszelką pomoc, jakiej się zapragnie.” (tu akurat nie określono narodowości, ale pomoc ma na imię Swietłana.)

44/180/2022

Agatha to Agatha, zawsze dobra. "Najgorszy" dla mnie moment był kiedy czytałam o przyjęciu świątecznym. Niespodzianka Roya i Charlesa zastała mnie w autobusie, gdzie pod czujnym wzrokiem obcej pani trzęsłam się jak brzuch świętego Mikołaja, a od powstrzymywania rechotu popłynęły mi łzy.

Ciekawy wątek z młodą Panią detektyw. Przygotowania do świąt Agaty... komiczne. A wątek kryminalny tym razem na wysokim poziomie.

Audiobook
Lektor: Paulina Holtz
Ocena: 9/10

Zdecydowanie jeden z najlepszych lektorów w Polsce, spośród lektorek jest najlepsza!

Audiobook
Lektor: Paulina Holtz
Ocena: 9/10

Raczej nie sięgnęłabym po książkę i sama ją przeczytała, aczkolwiek przesłuchanie jej jako audiobooka, w wykonaniu Pauliny Holtz nadrabia wszystko. Takie przyjemne "czytadełko" bez efektów WOW.

Choć zazwyczaj sceptycznie odnoszę się do książek okołoświątecznych, to ta jest wyjątkowo dobra, zarówno w serii, jak i pod względem sprawy kryminalnej jak i klimatu (nie wcale nie słodko-bożonarodzeniowego, raczej komiczno-humorystycznego).

• Kryminał

Dodaj cytat z książki Agatha Raisin i mordercze święta