Skuteczne social media. Prowadź działania, osiągaj zamierzone efekty

Okładka książki Skuteczne social media. Prowadź działania, osiągaj zamierzone efekty Anna Miotk
Anna Miotk Wydawnictwo: Helion biznes, finanse
biznes, finanse
Helion
2013-01-01
2013-01-01
social media media e-biznes

Okładka książki Tworzenie modeli biznesowych. Podręcznik wizjonera Alexander Osterwalder, Yves Pigneur
Tworzenie mode... Alexander Osterwald...
Okładka książki Biblia e-biznesu Marcin Cichoń, Marcin Cisek, Kamil Czopek, Agnieszka Dejnaka, Jacek Dudzic, Maciej Dutko, Piotr Dywański, Marcin Godlewski, Jakub Jasiński, Marcin Kosiński, Paweł Królak, Paweł Krzyworączka, Maciej Lewiński, Paweł Lipiec, Przemysław Modrzewski, Piotr Motyl, Sławomir Panek, Krzysztof Rdzeń, Rafał Sadłowski, Mirosław Smużniak, Mirosław Szmajda, Piotr Szulczewski, Natalia Szwarc, Mariusz Wesołowski
Biblia e-biznesu Marcin Cichoń, Marc...
Okładka książki Rework Jason Fried, David Heinemeier Hansson
Rework Jason Fried, David ...

Moim zdaniem książki o social media, trendach w internecie itp. nie powinny być wydawane, a przekuwane w szkolenia, które aktualizowane są na bieżąco w ramach zachodzących w danej sferze zmian.
Książka mocno osadzona w sferze polskich kanałów społecznościowych, wiele z nich nieistniejących/nieistotnych. Całość ma bardziej wartość akademicką, jednakże po tego typu tytuły jako praktyk sięgam w celu poszerzenia wiedzy, nie zaś powrotu do piramidy Maslowa i prezentacji rodzajów badań jakościowych czy ilościowych.
Nieaktualna, mało praktyczna, nie odpowiada zapewne na pytania, które zadają sobie osoby chcące z tej lektury wynieść faktyczną wiedzę.

Tym razem recenzja w nietypowej formie. Poniżej znajdziecie kilka powodów, dla których warto sięgnąć po "SKUTECZNE social media": 4 ode mnie plus 1 od autorki książki:

1) Pojemna i dobrze wyposażona skrzynka z narzędziami do przygotowania lub poprawienia działań w mediach społecznościowych,

2) Przydatny i ociekający (użyteczną) wiedzą przewodnik (np. profile demograficzne użytkowników poszczególnych social media, techniki pomiaru i statystyki),

3) Rozdział o budowaniu strategii – przeczytaj, zatrzymaj się, przemyśl i zacznij analizować go od początku, krok po kroku,

4) Dla miłośników socjologii (i nie tylko) wiele interesujących teorii i zestawień grup odbiorców (na pobudzenie wyobraźni i lepsze poznanie klienta),

plus rekomendacja od autorki, Anny Miotk:

"Podjęłam próbę stworzenia kompendium na temat planowania i analizowania działań w mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że przyda Ci się ono jako poradnik przy rozwiązywaniu praktycznych problemów. Zapraszam do lektury!"

Mimo że jestem fanką mediów społecznościowych, książka mnie rozczarowała. Napisana drętwym językiem, w stylu podręcznikowym, do tego wiele informacji już nieaktualnych.

Aby bardziej zagłębić się w temat social media, skusiłam się na przeczytanie książki Anny Miotk: Skuteczne social media. Prowadź działania, osiągaj zamierzone efekty. Muszę przyznać już na wstępie, iż się nie zawiodłam.

Anna Miotk posługuje się rzeczowym i bardzo przyjemnym stylem pisania i jej poradnik czyta się jednym tchem.Dla mnie osobiście było to dobre uzupełnienie wiadomości, sprecyzowanie tego, czym jest marketing społecznościowy, a także jakie narzędzia są jeszcze potrzebne, aby promować firmę w social media. Muszę jednak wspomnieć, iż początek tej książki wcale nie jest pozytywny i niesie za sobą nieco negatywne przesłanie, bowiem autorka twierdzi, iż social media stają się coraz mniej przekonujące, a także nie są już tak potężnym narzędziem. Być może ma rację, jednak poszczególne rozdziały uczą czytelników jak kreować pozytywny wizerunek swojej marki w szeroko pojętym internecie.

Bardzo dobrze czytało mi się Skuteczne social media, jest to lektura nie tylko dla firm, ale także dla osób, które chcą poznać social media i ich mechanizm. Styl, tak jak wspomniałam, jest lekki i nie jest to toporna lektura dla przeciętnego człowieka, niezaznajomionego z tematem. Wręcz przeciwnie, każdy odnajdzie się w stylu autorki i sposobem przekazywania przez nią informacji. Anna Miotk świetnie wytłumaczyła różnice między PR a marketingiem, jak ich struktury i zależności zmieniały się w przeciągu lat. Każdy może sięgnąć po tę lekturę, aby wynieść dla siebie wiedzę ogólną o mediach społecznościowych czy po to, by zacząć działać intensywniej na tym polu.

Autorka tej książki - Anna Miotk i jej dzieło naprawdę zasłużyły na ocenę 10. Skuteczne social media to kompendium wiedzy nt. działań marketingowych i promocji marki w Internecie. Książka spodoba się zarówno początkującym, jak i bardziej zaawansowanym w temacie social media. Dużym plusem tej pozycji są przykładowe case study i sekcje "Warto doczytać", w których autorka podaje pozycje naprawdę warte uwagi. Minusów nie dostrzegłem. Polecam z całego serca!

Typowy podręcznik akademicki. Bardzo dużo teorii.

Typowy podręcznik akademicki. Bardzo dużo teorii.

• Rozwój
  • Pożyczki
  • Przeczytane 2016

Dodaj cytat z książki Skuteczne social media. Prowadź działania, osiągaj zamierzone efekty