Trujący ogród

Val McDermid Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Tony Hill / Carol Jordan (tom 5) Seria: Kryminał-Thriller-Sensacja kryminał, sensacja, thriller
Beneath the Bleeding
Katarzyna Kasterka
Prószyński i S-ka
toksyna morderstwo detektyw
Beneath the Bleeding
Tony Hill / Carol Jordan (tom 5)
kryminał, sensacja, thriller
Katarzyna Kasterka
Kryminał-Thriller-Sensacja
toksyna morderstwo detektyw

Oficjalne recenzje i

Zło znowu uderza…

[ 2 ] Link do recenzji

Pomysł dobry, wykonanie nudne, narracja irytująca. Książka napisana jakby na siłę.

OMG, ile ja się z tą książką męczyłam. Sama w sobie nie jest zła, ale zazwyczaj kryminały czytam tak, że początek mi idzie topornie, w pewnym momencie rozkręcam się i nie mogę przestać czytać. Okazuje się, że faktycznie taki moment miał miejsce przez chwilę, gdzieś w połowie, a potem znowu nic. Książka jest źle napisana pod względem tempa akcji, jak i powiązania ze sobą...

Książka nadal dobra, tak jak pozostałe tej autorki , brakuje w niej jednak pazura (tego czegoś). Jest dosyć gruba a dwa wątki toczą się jednocześnie. Zabrakło mi również efektu wow na końcu, nie zaskoczyło mnie zakończenie... myślę ,że jak dotąd najgorsza z serii ale i tak daję 6 gwiazdek :)

Moje uznanie dla Val McDermid rośnie z kolejną przeczytaną książką. Naprawdę niezwykle rzadko zdarza się, żeby piszącemu cykl powieści udało się utrzymać tak równy i jednocześnie wysoki poziom.
Jasne, że nie da się w takich okolicznościach uniknąć pewnej przewidywalności czy schematów konstrukcyjnych, ale (sam nie wiem dlaczego) jakoś wcale mi to nie przeszkadza. Widać, że...

Nie podobała mi się. Niby zamysł książki był niezły ale wykonanie raczej kiepskie.Trąci nudą

I znów Carol oraz Tony zmagają się z dwoma śledztwami na raz. Wolę, kiedy powieść poświęcona jest jednemu psychopacie - lepiej można poznać jego psychikę i motywy. W relacjach między Carol i Tonym nic się nie zmieniło - pewnie autorka chce przeciągnąć wątek romantyczny. Coraz więcej miejsca poświęcone zostaje na przeżycia poszczególnych bohaterów, których zrobiło się już...

Pani Val zdecydowanie trafia na listę pisarzy, za którymi będę tęsknić, gdy już przeczytam ten cykl ;)

"Trujący ogród" ma to coś, czego szukam w kryminałach - wartka akcja, zwroty akcji i łamigłówki. W tym przypadku dodatkowym plusem były dla mnie kwestie medyczne. Okazało się, że jednak coś pamiętam z zajęć nt. trucizn :P Przez co mogłam porównać moją wiedzę z...

Książka posiada cechy naprawdę dobrego kryminału. Od samego początku zostajemy wciągnięci w szybką i ciekawą akcję,która płynnie przenosi nas ku innym coraz, to bardziej intrygującym wątkom ( nie wiem jak wy ale ja lubię,kiedy w książce dzieję się kilka "rzeczy" naraz) :-) Serdecznie polecam rozwikłanie tej kryminalnej zagadki,zwłaszcza o tej porze roku! ;)

Na półkach: , , , ,

Zbrodnie popełniane przy użyciu trucizn należą do ścisłej czołówki moich ulubionych, książkowo-teoretycznych oczywiście, sposobów na uśmiercanie. W praktyce, jak się można szybciutko domyślić, raczej stosuję tortury przy użyciu wiertarki i mordercze ekstrakcje bez znieczulenia ;) Nie hoduję żadnej jadowitej roślinki na parapecie w gabinecie, przysięgam!

Gdyby ten toksyczny...

Książka ogólnie dobra, może i bez fajerwerków ale zła nie jest. Jedynie czego żałuje to tylko to, że wątek przemyśleń Tonnego jest tak mało rozwinięty, mogło by być więcej. A tak po za tym jest ok można przeczytać.

Dyskusje

• Kryminał