rozwiń zwiń

Dramat braci Messnerów

Okładka książki Dramat braci Messnerów
Jochen Hemmleb Wydawnictwo: Sklep Podróżnika Seria: Wstrząsający świat gór reportaż
reportaż
Wstrząsający świat gór
Nanga Parbat. Das Drama 1970 und die Kontroverse
Sklep Podróżnika
2013-01-01
2013-01-01
Joanna Duraj
literatura górska

Autor książki poddaje wyczerpującej analizie tragedie braci Messnerów na Nanga Parbat. Informacje czerpie z różnych źródeł opisujących wydarzenie...
Na pewno ciekawa pozycja dla osób zainteresowanych "Legendarnym Podróżnikiem"

Na pewno ciekawa pozycja dla osób zainteresowanych "Legendarnym Podróżnikiem"

Książka dotyczy feralnej ekspedycji na Nanga Parbat w 1970 r. Książka została podzielona na dwie części. Pierwsza opisuje wydarzenia mające miejsce podczas ekspedycji, druga to co wydarzyło się po jej zakończeniu.
Dla mnie książka warta przeczytania, wciągająca, przedstawiająca w sposób skumulowany wydarzenia jakie miały miejsce w trakcie wyprawy, a zwłaszcza wiele lat po jej zakończeniu. Na końcu książki zawarta została obszerna bibliografia z której korzystał autor. Myślę, że ta pozycja może zaciekawić nie tylko osoby zainteresowane tematem. Polecam.

Autor wykonał kawał dobrej roboty - analizuje, zestawia fakty i wypowiedzi uczestników ekspedycji. Przy czym cechuje go obiektywizm, bezstronność i rzetelność....

Dodaj cytat z książki Dramat braci Messnerów