Broad Peak. Góra wyśniona, góra przeklęta

Okładka książki Broad Peak. Góra wyśniona, góra przeklęta
Jochen Hemmleb Wydawnictwo: Sklep Podróżnika reportaż
reportaż
Broad Peak. Traum und Albtraum. Auf den Spuren von Hermann Buhls letzter Expedition
Sklep Podróżnika
2017-01-01
2017-01-01
Urszula Chlebicka
Broad Peak góry wspinaczka alpinizm himalaizm

Bardzo ciekawa książka o dwóch wyprawach na tytułową górę, jednej z 1957 roku, drugiej z roku 2006. Sporo opisów, ale dużo też przemyśleń o psychice wspinaczy, relacjach między ludźmi, a koniec wręcz filozoficzny. Wciągająca, dobrze napisana.

Zmeczyla mnie...Chociaz tematyka jest mi bliska i ostatnio sporo czytam literatury gorskiej, ta wybitnie mi nie podeszla. Nie wiem czy to kwestia tlumaczenia czy po prostu narracji. Szkoda.

Dodaj cytat z książki Broad Peak. Góra wyśniona, góra przeklęta