Potion macabre

Cassandra O'Donnell Wydawnictwo: J'ai Lu Cykl: Rebecca Kean (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
francuski
J'ai Lu
córka macierzyństwo wampiry
Rebecca Kean (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
francuski
córka macierzyństwo wampiry

Trudno mi ocenić tę książkę. Z jednej strony fabuła jest ciekawa, a akcja wartka. Z drugiej strony dialogi... czasem mam wrażenie, że pisane przez nieogarniętą nastolatkę. Może to kwestia tłumaczenia (nie znam francuskiego, więc musiałem polegać na nieoficjalnym tłumaczeniu), ale czasem miałem ochotę wydrapać sobie oczy czytając infantylną wymianę zdań między bohaterami....

Na półkach: , , , , ,

W wypadku tomów tej książki, mogę łatwo stwierdzić, że każdy kolejny jest lepszy od poprzedniego. Zakochałam się w głównej bohaterce, zakochałam się w białowłosym wampirze. Wszystko jest spójne, a wyszczekane dialogi, majstersztyk. Gorąco polecam.

Już od dawna mam zwyczaj czytania książek, posiadanych w formie ebooków, w nocy. Ale staram się być rozsądna i czytać maksymalnie do 1 nad ranem. Tym razem nie wygrałam z rozsądkiem i czytałam do 3.... Będę teraz nieprzytomna przez cały dzień, ale zdecydowanie było warto, bo "Eliksir makabry" to najlepsza część z serii!

W związku ze stale rosnącą wampirzą (i nie tylko)...

Dyskusje

• Fantastyka
  • 2018
  • 2019
  • Romans
  • 2017
  • Fantasy
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Potion macabre