Wojna polsko-rosyjska 1830 i 1831

Wacław Tokarz Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza VOLUMEN Seria: O Wolność i Niepodległość historia
Oficyna Wydawnicza VOLUMEN
historia Polska powstanie listopadowe
historia
O Wolność i Niepodległość
historia Polska powstanie listopadowe

Na półkach: , , , , , , ,

Absolutny klasyk i must-read dla powstaniotardów. Z lekturą jest jeden drobny problem, który jednakowoż nie jest bynajmniej winą autora - otóż bardzo przykro się to czyta; człowiek ma ochotę co jakiś czas rzucać książką o ścianę w akcie frustracji spowodowanym posunięciami kolejnych polskich wodzów.

Świetnie rozplanowana i opisana książka o powstaniu listopadowym. Oprócz bardzo precyzyjnego, a wciągającego opisu samych działań opisane są też realia okresu powstania i mechanizmy podejmowania decyzji, choćby wpływu czynników losowych (pogoda, epidemia) czy animozje personalne.

• Historia
  • RON