Wiara demonów

Esprit
literatura piękna
978-83-61989-88-2
Maria Żurowska

Diabeł jest lepszym teologiem niż człowiek. Demony wiedzą, że Bóg istnieje. Wiara demonów nie polega na niszczeniu ? lecz na "wypełnianiu" wiary na miarę jej czasów, jej potrzeb, jej kaprysów ? Zadowalają się pozostawaniem w opozycji, pod warunkiem że Hostię będzie się połykać podlaną ich sosem. Uwalnianie się od chrześcijaństwa poprzez twierdzenie, że właśnie się je...

Ciężkie działo - w pozytywnym znaczeniu.
Książka daje kopa w cztery litery, zwłaszcza jeśli komuś się wydaje, że jest blisko Boga i zrobił już wszystko, co trzeba, aby spocząć na laurach.
Takie książki powinno się czytać w kręgach katolickich i martwi mnie, jak wiele osób mogłoby się czuć "niesłusznie" oskarżonym o "praktykowanie" SWOJEJ wiary.
Serdecznie polecam...

Hadjadj wymiata. Geniusz wnikliwości w odczytywaniu treści biblijnych. Dzięki niemu można w pełni zrozumieć Księgę Hioba. Jego tezy można wypisać na ścianach mieszkania ale ścian zabraknie. Procent treści na jedną kartkę to 200.
Tłumaczenie wiary filozofią i i teologią w sposób awangardowo przenikliwy. Wiary demonów i wiary, którą powinniśmy mieć my.
Niektóre tylko tezy...

Istnieją książki wymagające, których przeczytanie i przede wszystkim zrozumienie nie należy do rzeczy najłatwiejszych. Szczególnie te poruszające sprawy wiary stanowią dla czytelnika osobliwe wyzwanie. Nikt bowiem chętnie nie zmienia własnych, utrwalonych już poglądów i racji.

Fabrice Hadjajd - francuski pisarz, wcześniej anarchista i ateista, pod koniec zeszłego stulecia...

• Katolicyzm
  • Domowa biblioteczka
  • Chcę w prezencie
  • ▽ demony etc. ▽
  • Recenzyjne

Dodaj cytat z książki Wiara demonów