Ciało człowieka. Trójwymiarowa podróż po ludzkim organiźmie

Okładka książki Ciało człowieka. Trójwymiarowa podróż po ludzkim organiźmie Sue Harris, Emily Hawkins
Okładka książki Ciało człowieka. Trójwymiarowa podróż po ludzkim organiźmie
16 min.
978-83-7167-836-3
Patrycja Zarawska
ciało człowieka organizm

Pozostając jeszcze w temacie ciała człowieka, to mam dla Was jeszcze jedną książkę dla dziecin z efektem wow 😍 Co prawda zawiera tylko 12 stron, ale za to jakich, a i wiedza w niej zawarta wcale nie jest taka mała.
Każda rozkładówka ma rozkładaną część ciała, która dla dziecka jest na pewno elementem zachęcającym do zgłębiania tajników naszego organizmu.
Mamy trochę o układzie kostnym i wystający szkielet z podstawowymi nazwami kości 🦴 Jest i coś o układzie krwionośnym z trójwymiarowym sercem 🫀 układ oddechowy i płuca 🫁 temat mózgu i jego płatów oraz który za co jest odpowiedzialny, plus kilka łamigłówek pozwalających ruszyć szarymi komórkami 🧠 Mamy też omówione pięć zmysłów z modelem oka 👁 oraz językiem, który po wysunięciu pokazuje nam jakie smaki i gdzie rozpoznaje 👅 no i oczywiście cała budowa układu pokarkowego 👄
Przyznam sie, że i ja lubię do niej zaglądać 😉

Mamy trochę o...

Bardzo fajna książka dla najmłodszych. Jest bardzo ciekawie zrobiona i napisana, spodoba się napewno ;)

Czy książka Ciało człowieka może nas w jakiś sposób zaskoczyć? Czy zaproponuje swym czytelnikom coś, czego się nie spodziewają? Czy ludzkie ciało – z którym mamy przecież do czynienia każdego dnia – skrywa przed nami jakieś tajemnice? Warto to sprawdzić!

Nasz bilet wstępu (albo raczej brama wyjazdowa) to okładka. Nietypowa: patrząc na dużą, uśmiechniętą czaszkę z pustymi oczodołami łatwo poczuć się dość nieswojo. Nasuwają się wątpliwości: czy to aby na pewno książka przeznaczona dla dzieci? Odpowiedź jest raczej jednoznaczna: tak, choć prawdę mówiąc także i dorośli mogliby z niej sporo skorzystać. Warto jednak pamiętać, że Ciało człowieka zainteresuje przede wszystkim tych czytelników, którzy przynajmniej od kilku już lat tkwią w trybach edukacyjnej maszyny. Zwłaszcza dla nich informacje zaprezentowane na trójwymiarowych obrazkach, licznych wypustkach, przekręcanych kółkach i klapkach stanowić będą ciekawą i przyjemną odmianę od podręcznikowej codzienności. I co to? Nagle okazuje się, że działanie układów krwionośnego czy pokarmowego to nie kolejna nudna tabelka do wykucia, ale niezwykle sprawnie (a przy tym zrozumiale!) funkcjonujące mechanizmy! A przy okazji ich zgłębiania można poznać odpowiedzi na dziesiątki intrygujących pytań: co dzieje się w płucach? Po co rosną nam paznokcie? Czemu musimy spać? Skąd się biorą sny? Co kryje się pod skórą? Czy liczba kości może się zmieniać? Jak działa oko?

Tym, co przyciąga uwagę podczas pierwszego zetknięcia z Ciałem człowieka jest oryginalna i atrakcyjna (zwłaszcza dla młodych czytelników) forma książki. Na szczęście nie stanowi ona jedynej wartości publikacji – zawarta w niej treść również prezentuje wysoki poziom. Dzięki temu podróż po ludzkim ciele może okazać się nie tylko przyjemną, ale też wielce pożyteczną i wartościową przygodą.

Bardzo lubię tę książkę, ponieważ ma fajne trójwymiarowe obrazki.

Bardzo lubię tę książkę, ponieważ ma fajne trójwymiarowe obrazki.

• Chcę przeczytać Cz.
  • Samodzielne
  • DZIECI
  • 12 lat
  • Dzieci
  • Dla Alicji

Dodaj cytat z książki Ciało człowieka. Trójwymiarowa podróż po ludzkim organiźmie