Harry Potter i Kamień Filozoficzny

J.K. Rowling Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Harry Potter (tom 1) literatura młodzieżowa
Harry Potter and the Philosopher's Stone
literatura młodzieżowa
Andrzej Polkowski
Harry Potter magia przygoda

Opinie [4 141]

super książka bardzo wciągająca o odróżnieniu dobra i zła i o przyjaźni bardzo emocjonująca

Bardzo dobre wprowadzenie w świat "Harry'ego Potter'a". Opisuje ten świat oraz zasady, na których on działa. Pokazuje również zarys tej ciemniejszej strony, czyli Voldemorta oraz jego sprzymierzeńców. Polecam każdemu, kto lubi fantasy.

J.K. Rowling "Harry Potter i Kamień Filoxoficzny".Książki chyba nie muszę nikomu przedstawiać 😉 Do tej pory obejrzałam ekranizacje całej sagi już kilka a nawet kilkunastokrotnie i uważałam, że są świetne. Nadal tak twierdzę lecz nie umywają się do książek. Jak narazie przeczytałam dopiero pierwsza część i jestem zachwycona. Kolejny raz potwierdził się fakt, że lepiej...

Stary, dobry Harry.... :) Postanowiłam sobie przeczytać dla odświeżenia bo w dziecinstwie tylko 5 tomow przeczytalam, teraz zamierzam ogarnac wszyskie. Ten akurat mialam w wersji angielskiej, ale rownie przyjemny jak po polsku. :)

W ramach rereadingu czytałam po angielsku. Cóż, mój angielski nie jest wybitny i tak, początkowo miałam problem, bo język Rowling - moim zdaniem - jest nieco rozbudowany. Ale przebrnęłam!
Początkowo obawiałam się nieco tej części, bo pamiętam, że dwa lata temu, jak chciałam odświeżyć sobie całą historię, miałam lekki problem. Widocznie to nie był mój czas na książki dla...

Pierwsza z części Harry'ego Pottera, która jest przepełniona magią aż po brzegi. Kocham wracać do wydarzeń z tej książki, ponieważ we wspaniały i intrygujący sposób autorka przedstawia nam fantastyczny świat Hogwartu. Główny bohater - jedenastoletni Harry Potter w swoje urodziny dowiaduje się, że jego przeznaczeniem jest rozpoczęcie nauki w szkole dla czarodziejów i razem z...

Fantastyczna opowieść o magii, przyjaźni i sile miłości rodzica

Wracam do serii o Harrym Potterze po jakichś 18 latach. Wciąż raduje, ale już w nieco inny sposób. Z dystansem patrzę na tę dość prostą historię, ale wciąż zachwycającą. Tym razem sięgnęłam po wersję
oryginalną i czyta się ją zarówno przyjemnie jak i w ojczystym języku. Polecam Wszystkim Mugolom.

Na półkach: , , , ,

Nie zliczę, ile razy czytałam tę serię. Pierwszy raz był 18 lat temu - aż trudno uwierzyć! Harry towarzyszy mi od tamtej pory cały czas w sercu, jakkolwiek pompatycznie to brzmi. Od kilku lat nie czytałam serii, choć komplet nowych wydań zdobi naszą półkę już od dawna. Teraz, po ponownej lekturze pierwszego tomu, mogę zauważyć, że jako 29latka zwracam na pewno uwagę na inne...

Uwielbiam świat Harry'ego Pottera. Ta niesamowita opowieść o młodym czarodzieju wciąga już od pierwszych stron. Jeżeli nie jesteś mugolem to powinieneś przeczytać tą książkę 😜

Dyskusje

100 620