Queen. Nieznana historia

biografia, autobiografia, pamiętnik
978-83-63248-04-8
Aleksandra Machura, Ewa Magiera
queen muzyka zespół legenda rock Mercury

Bardziej zapis wspomnień, aniżeli biografia. Szczera, pokazująca wielki świat rocka od strony osoby technicznej. Bez splendoru, fajnie obrazująca członków zespołu i fenomen Queen.

Nie, nie i jeszcze raz nie! Po pierwsze, myląca okładka, która sugeruje, że książka będzie o Queen czy Freddym Mercurym, a tak nie jest. To historia Petera Hince’a,- członka zespołu technicznego. W sumie nie powinnam być zdziwiona, bo przecież na okładce jest napisane „Moje życiu u boku najlepszego zespołu rockowego XX wieku”, jednak i tak jestem strasznie zawiedziona i...

To nie jest typowa biografia,to coś więcej niż można sobie wyobrazić.Często zastanawiałam się kim był naprawdę, sławny lider zespołu Qween?Na te i wiele innych pytań dostałam odppwiedz właśnie w tek książce.Bardzo zaskakujące momenty z życia Frediego o których nawet nie miałam pojęcia.Warto przeczytać i poznać historię kultowego piosenkarza.

Jako fanka muzyki zespołu Queen nie mogłam sobie odpuścić lektury, która okazała się świetnym uzupełnieniem. Książka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Poznałam nowe fakty i dzięki temu mocniej pokochałam Queen.
Serdecznie polecam!

A przed Wami jedno z (niestety) większych rozczarowań roku.
W tej książce mylący jest już sam tytuł. „Queen. Nieznana historia” ma bardzo mało powiązań z tym legendarnym zespołem. Informacji o legendach rocka jest niewiele, może z 40 stron plus zdjęcia. Więcej prawdy zdradza podtytuł - „Moje życie u boku najlepszego zespołu rockowego XX wieku”. Bo właśnie tym ta książka...

To nie jest kolejna biografia Queen - to zbiór niezwykłych, nieznanych opowieści z życia Petera Hince'a, pseudonim Ratty, który miał tą przyjemność współpracować z zespołem przez wiele lat. Niektóre z nich są wręcz nie do uwierzenia, oddają klimat tamtych lat i przede wszystkim ukazują relacje jakie panowały między członkami zespołu i ekipy. Nie brakuje szalonych wyskoków z...

Szczerze ? Książka jest napisana luźnym stylem co sprawia że się tęskni za tym klimatem po przeczytaniu
Człowiek pracował przy zespole kilkanaście lat
Zdradza tyle ciekawostek O Queen , ostatni rozdział wzrusza , po przeczytaniu tej książki czuje jeszcze większy szacunek i milosc do tego zespołu
Polecam ,naprawdę

Jeśli szukasz uporządkowanej historii zespołu - zawróć. Wzdychajacy do rock'n'rollowego życia w trasie będą za to zachwyceni.

Myślę, ze kluczowa w podejściu do tej książki jest kwestia tytułu a zwłaszcza jego pierwszej części czyli "Moje życie u boku najlepszego zespołu XX wieku QUEEN nieznana historia". Jeśli przeczytamy cały tytuł to treść nie powinna być rozczarowująca. Bo własnie o życiu technicznego w trasie z zespołem opowiada ta historia. Jest to zbiór dosyć chaotycznych historii z...

Życie w trasie

Biografii zespołu Queen i samego Freddiego Mercury’ego pojawiło się już dość sporo na rynku wydawniczym (co nie oznacza, że nie mogłoby więcej), jednak autorem tych publikacji zwykle był ktoś “spoza” – zespołu i całej twórczej atmosfery. W przypadku "Queen. Nieznana historia" otrzymujemy relacje z pierwszej ręki, ale czy to na pewno biografia Queen?

No, nie...

Dyskusje