Schodząc ze ścieżki

Tomasz Jamroziński Wydawnictwo: Oficynka Seria: ABC kryminał, sensacja, thriller
Oficynka
Oficynka ABC Schodząc ze ścieżki Tomasz Jamroziński
kryminał, sensacja, thriller
ABC
Oficynka ABC Schodząc ze ścieżki Tomasz Jamroziński

Oficjalne recenzje i

Miasto z gliny

[ 19 ] Link do recenzji

Chaos, mieszanina stylów (często w jednej "scenie"), wulgaryzmy taczkami i na siłę.
"Pomysł" na to, co dalej, powstawał chyba w trakcie pisania lub autor zmieniał zdanie co jakiś czas. Wywołuje wrażenie, że pisane przez n osób (i to licealistów) a następnie dość miernie posztukowane w "całość".

Świetna powieść. Oryginalny, przesiąknięty mową potoczną język. I to, co rzadkie w innych powieściach kryminalnych, AUTENTYZM. Gliny z krwi i kości. Warto.

+ opisy rzeczywistych miejsc w Częstochowie
+ Joachim Nazar - jako rzecznik częstochowskij policji ;)

Przyznam szczerze, ze tą książkę przeczytałam tylko dlatego, że jej akcja dzieje się w moim rodzinnym mieście, a zawsze marzyłam, żeby przeczytać książkę z moimi znajomymi zakątkami w tle

Cóż mogę powiedzieć? Tylko to rodzinne moje miasto zmobilizowało mnie do tego, żeby tą książkę w ogóle skończyć

Całość jest strasznie przegadana, obfituje w miliony szczegółów kompletnie...

Zapowiadało się ciekawie. Nad glinianką kilkanaście lat przed czasem, w którym toczy się akcja, brutalnie zamordowano dwóch nastolatków. Kolejne zwłoki okaleczone w podobny sposób wydobywają sprawę ponownie na światło dzienne. Niby mordercę wcześniej złapano, ale pojawienie się nowej ofiary zaczyna budzić wątpliwości, czy schwytany i zmarły później morderca faktycznie nim...

Niestety nie dałam jej rady, wyjątkowo ciężko się czyta, język, którego nie byłam w stanie polubić, zwyczajnie nudno i nieciekawie.

Zdecydowanie za dużo wątków, sprawca zbrodni - gorzej się tego nie dało wymyślić, wiele niedookreślonych postaci. Wielki plus za genialną i realistyczną postać Wołosatego. Autor często pomijał akcje i sytuacje, które pewnie miały być oczywiste, ale sprawiały, że czegoś brakowało.

Stylistycznie i jezykowo dziwaczne. Urwanie nagle, trochę jakby kończył się zeszyt i nie było miejsca, żeby napisać całe zakończenie. Naprawdę szkoda czasu na tą lekturę.

dobre bo polskie :-)

Po zakochaniu się w kryminałach Miłoszewskiego, kiedy zobaczyłam na półce w księgarni kryminał polskiego autora, postanowiłam sprawdzić. Nie powiem, że nie było warto, jednak na pewno nie jest to ta sama wartka akcja, przeplatanie się wątków i zaskakujące zwroty akcji co u Miłoszewskiego. "Schodząc ze ścieżki" to kryminał "do poczytania" wieczorami, jednak moim zdaniem nie...

• E-book
  • E-booki