Dom

literatura dziecięca
Małgorzata Pasicka
Roberto Innocenti

Oficjalne recenzje i

Dom bez serca jest bezlistnym drzewem

[ 9 ] Link do recenzji

Książka piękna, magiczne ilustracje. Moja córka powiedziała, że jej się podoba najbardziej nowoczesna wersja domu.

Niby nic takiego - ot, słów kilka i ilustracji spora garść.
A jednak coś. Historia najprostsza i najbliższa - dom, pokolenia i ich emocje. Krąg i linia zarazem.
Niezwykłość prostoty.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Małe cudo!

Mam trochę mieszane odczucia. Z jednej strony doskonały pomysł na książkę ale z drugiej - wydaje mi się, że to jest podane trochę w zbyt smutny sposób jak dla dzieci. Pozostaje wrażenie, że w DOMU działy się głównie smutne, a wręcz tragiczne zdarzenia. Nie są one w moim odczuciu zrównoważone - jak to w życiu - przez radosne chwile.

Książki dla najmłodszych już dawno przestały być wyłącznie o dzieci. Nie zawsze są to historie z prostą fabułą, o szczęśliwym zakończeniu i jaskrawych ilustracjach. Takie książki od dawna wzbudzają mój zachwyt i rozbudzają wyobraźnie.

Nie inaczej jest w przypadku przepięknie wydanej książki "Dom". To niebanalna, smutna i wzruszająca historia widziana z perspektywy... domu....

Dyskusje

• Dla dzieci
  • Do kupienia
  • Chcę w prezencie
  • Ilustrowane
  • Biblioteka
  • Ilustratorzy jak się patrzy!
  • Dla dzieci i młodzieży
więcej mniej