Lenka

2010-01-01
32 min.
978-83-62537-01-3
Sebastian Stachowski
dla dzieci ilustrowane akceptacja tolerancja przyjaźń

Okładka książki Narodziny księżniczki Ildikó Boldizsár, Katalin Szegedi
Ocena 8,1
Narodziny księ... Ildikó Boldizsár,&n...

więcej Więcej

Jesteś piękna taka jaka jesteś

„Góra mięsa”,” szafa trzydrzwiowa”, „wieprz”, „spaślak”, „pulpet”, „klucha”,” beka”, „kloc”, „kolubryna”, „wieloryb”, „tucznik”. To tylko kilka określeń – i to tych łagodniejszych – które potrafią wykrzykiwać nasi „milusińscy”, te aniołki i niewiniątka, za osobami borykającymi się z nadmiarem...

Historia o księżycowej dziewczynce - bo tak jak księżyc, jest śliczna, niezwykła i okrąglutka. Mimo swoich zalet nie ma przyjaciół, czego przyczyną jest jej sylwetka. Smutne to, ale niestety prawdziwe. Inność jest nieakceptowana przez wiele spotkanych przez Lenkę osób, jednakże - ku radości Lenki pojawia się chłopiec, który widzi "coś poza".
Bardzo ładna i pouczająca...

Mądra i cudna z przepięknymi ilustracjami

Delikatne opowiadanie o trudzie wyjścia do ludzi, trudzie akceptacji siebie i innych, o sztuce tolerancji wśród dzieci, o wartości przyjaźni i bliskości. O tym, jak łatwo kogoś zranić wypowiadając niewiele słów, i jak szybko można nawiązać wspólną nić porozumienia akceptując odmienność. O tym, co warto widzieć w człowieku, a na co nie zwracać uwagi.
Ilustracje...

Liczyłam na ciekawsze zakończenie i ciekawszą fabułę. Ślicznie wydana, piękne ilustracje.

Historia przeciętna, tę książkę się bardziej ogląda, niż czyta.

• Dla dzieci
  • Literatura węgierska