Świnki morskie. zwierzęta w domu

Okładka książki Świnki morskie. zwierzęta w domu Katrin Behrend, Karin Skogstad
Okładka książki Świnki morskie. zwierzęta w domu
Katrin BehrendKarin Skogstad Wydawnictwo: Wiedza i Życie flora i fauna
flora i fauna
Wiedza i Życie
2006-01-01
2006-01-01

Słaba książka, zawiera błędne informacje, które mogą zaszkodzić zwierzęciu. Po szybkim przejrzeniu zauważyłam że polecają podawanie soli, co może negatywnie wpłynąć na stan zdrowia zwierząt, zawiera błędy dotyczące żywienie (poleca karmy ze zbożem, co jest błędem, świnki powinny jeść karmę bezzbożową)zachęca do podawania różnych produktów do gryzienia ze sklepów, gdzie dobre są jedynie gałązki i jeden rodzaj kolb, jako smakołyk od czasu do czasu i promuje suchy chleb jako dobry "materiał" do ścierania zębów (NIE wolno podawać świnką suszonego chleba!) i przede wszystkim nie trzymamy świek z chomikami, myszami, szczurami czy królikami. To całkiem inne gatunki i w każdej chwili może dojść do jakiegoś nieporozumienia. Poza tym króliki w większości są nosicielami groźnej choroby e. cuniculi, która jest śmiertelna dla świnek i innych gryzozni, dlatego jeśli widzimy, że w sklepie świnki i króliki są trzymane razem radzę omijac ten sklep (uprzednio zwracając uwagę sprzedawcą, że źle robią). Pamiętajmy, że jedna klatka = jedn gatunek a świnki morskie trzymamy wyłącznie w grupach (mimimum 2 swinki tej samej płci) A świnki morskie możemy adoptować z fundacji, te zwierzęta potrzebują domu

• Próbując dogadać się z naturą
  • świnka morska
  • Dziwnostki/Śmiesznostki/Ciekawostki

Dodaj cytat z książki Świnki morskie. zwierzęta w domu