Angielskie Różyczki

48 min.
83-7298-449-2
Jerzy Łoziński
literatura dziecięca

Bardzo ładnie zilustrowana opowiastka z ważnym przesłaniem. Moja 5-letnia siostrzenica jest zachwycona.

Mądra, bardzo ładnie i językiem zrozumiałym dla dzieci opowieść o zazdrości i ocenianiu po pozorach.

Zachęcona wyzwaniem czytelniczym postanowiłam podgonić książki dla dzieci, które kolekcjonuję :) Tu oczywiście powodem wciągnięcia do kolekcji jest osoba autorki. A co można powiedzieć o samej książce? Myślę, że ważna i potrzebna i porusza aktualne problemy nie tylko nastolatek, ale też dorosłych. No bo czyż ocenianie po wyglądzie nie jest aktualnym problemem? Dla mnie fajna historia z morałem. Ciekawe jak oceniają dzieci i nastolatki.

KSIĄŻKA MOJEGO DZIECIŃSTWA

KSIĄŻKA MOJEGO DZIECIŃSTWA

Warto przeczytać z dziećmi... Aby uświadomić im i sobie, że nie wszystko jest zawsze takie, jak nam się wydaje...

Tak długo i tyle razy ją czytałam ,że znam ją dobrze. Na pewno w dzieciństwie chętnie bym ją czytała.

Wspaniała bajka z pięknym przekazem. Królowa Popu ma wpływ już na małe dzieci. To powinna być lektura dla 5 6 latków. Obowiązkowo dla każdego fana, który ma małe dziecko :)

"Angielskie Różyczki" to pierwsza książka dla dzieci autorstwa ikony pop kultury, znanej piosenkarki, Madonny. Książkę dostałam od rodziców w prezencie gdy miałam 11 lat. Ale są to tak zamierzchłe czasy, że nie pamiętam już czy dostałam "Angielskie Różyczki" jako bożonarodzeniowy prezent czy też za dobre świadectwo. Za to doskonale pamiętam jak bardzo byłam wtedy podekscytowana prezentem. W ogóle historią pięciu dziewczyn, ilustracjami i samym faktem, że mam w swoim posiadaniu książkę Madonny (!). Nie dawno odkryłam, że Madonna napisała inne książki z serii "Angielskie Różyczki". Koniecznie muszę je przeczytać, mogą być nawet po angielsku.

Kim są Angielskie Różyczki ? To cztery śliczne dziewczynki o imionach: Charlotte, Grace, Nicole i Amy. Cztery najlepsze przyjaciółki, cztery papużki - nierozłączki. Prócz tego iż wszystko robią razem - począwszy od wspólnej jazdy na łyżwach zimą na piknikach wiosną skończywszy - oraz mają podobne gusta, wszystkie cztery są okropnie zazdrosne o nową dziewczynkę z sąsiedztwa, piękną Binah. Nie tylko piękną, ale też bardzo pracowitą, bystrą i miłą dla każdego bez wyjątku. Angielskie Różyczki, zielone z zazdrości, postanowiły że będę udawać że jej nie widzą, nadal świetnie się bawiąc w swoim własnym towarzystwie. A Binah pozostała sama jak palec. Jednak w nocy, pewnego kolejnego pidżama party, Angielskim Różyczką przyśnił się ten sam sen: odwiedziny czarodziejskiej wróżki. Z pomocą wróżki Angielskie Różyczki poznają bliżej prawdziwe życie Binah i przekonają się czy życie ich pięknej koleżanki rzeczywiście jest takie różowe jak im się zawsze wydawało...

Przyjemna książka, ładne rysunki nawiązujące do treści. Książka przypomina treścią Kopciuszka.

1974

Książkę wypożyczyłam w bibliotece miejskiej, aby poczytać bratu.
"Angielskie Różyczki" w pewien sposób nawiązują do sławnej bajki o Kopciuszku. Czyta się ją bardzo przyjemnie. Dużym plusem jest to, iż nakłania nie tylko dzieci, ale i dorosłych, do zastanowienia się nad tym jak szybko ulegamy stereotypom i oceniamy innych, nie znając ich.

Książkę wypożyczyłam w bibliotece miejskiej, aby poczytać bratu.

• Dla dzieci
  • Dzieciństwo