Kikimora

Andrzej Żuławski Wydawnictwo: Twój Styl biografia, autobiografia, pamiętnik
Twój Styl
biografia, autobiografia, pamiętnik
1997-01-01

Żuławski jak zawsze w formie, mizoginistycznie, na ten sam temat w kółko, ale z jakim stylem, jakim językiem! Do tego te smaczki i wiadomości z życia innych twórców, w tym wypadku Dostojewskiego i Achmatowej. Choć momentami odrzucająca ze względu na prezentowaną cały czas pogardę do kobiet i brutalne ich seksualizowanie, wciągająca i dla mnie osobiście warta uwagi.

• 🌺 Dostępna w bibliotece miejskiej
  • Przeczytane 2013