Historie miłosne

literatura piękna
Anna Lisowska, Jan Brzezowski
Zaczytaj się
opowiadanie francuskie opowieści miłosne

Zbiór opowiadań, które łączy motyw miłości w różnych jej odsłonach. Czytałam go po raz kolejny i nadal nie zrobił na mnie zbyt dużego wrażenia. Każda z historii jest dość przeciętna. Autor raczej nie jest w stanie niczym mnie do siebie przekonać.

Nie umiem na dzień dzisiejszy powiedzieć, o czym była, ale pamiętam, że Schmitt zrobił na mnie ogromne wrażenie i pochłonęłam ją ciurkiem na wdechu.

Słabiutkie. Egzaltowane i w złym guście. No i ten język, który "wprawił mnie w zakłopotanie".

Każda z siedmiu historii była inna, jednak to miłość była elementem wiążącym. Niektóre opowiadania podobały mi się mniej, inne z kolei spowodowały u mnie powód do rozmyśleń. Przyjemna pozycja.

Na półkach: , , , ,

Czytałam po raz kolejny i ponownie się zachwycam. No cóż, dla mnie autor jest mistrzem opowieści, nie ma sobie równych. Polecam każdemu książkoholikowi 👌📚😍💕

Siedem krótkich historii, przez które przewijają się różne emocje, ale ja najczęściej czułam rozczarowanie. Rozczarowanie ogólnym poziomem tej książki. Nie jest ona zła, nie jest też całkiem dobra. Można przeczytać, ale to wszystko.

Opowiadania Schmitta mają w sobie pewną dawkę nietuzinkowości i magii. Choć jak to bywa w przypadku zbiorów - jedne z historii są lepsze od innych, bardziej zapadają w pamięć, celniej trafiają we wrażliwość poszczególnych czytelników.

To moja pierwsza książka E.-E. Schmitta i jestem zdecydowana sięgnąć po kolejne jego książki.
Spodobały mi się te opowiadania dosyć proste w formie, aczkolwiek treściwe w przesłania.
Miłość jest pokazana jako uczucie pierwotne, wyzwalające inne uczucia zarówno te szlachetne, budujące, jak i te negatywne, niszczące.

Największe wrażenie zrobiło na mnie opowiadanie pt....

Stylistycznie i językowo super, czyta się lekko, łatwo i przyjemnie. Niestety, fabularnie względem każdego opowiadania ma się wrażenie, że to już było, gdzieś to już czytałem. Książce brakuje świeżości, jakiegoś naprawde nowego pomysłu.

Czytało mi się lekko. Opowiadania zaciekawiały mnie, ale za każdym razem rozczarowywały. Momentami są urokliwe ale w sumie jakieś takie niedopracowane. Po co Pan Schmitt tak pędzi z narracją? Wydaje mi się, że tak wiele gubi po drodze. Nie pozwala mi się rozejrzeć, poczuć. Momentami przypomina mi to bardziej relację niż opowiadanie. Nie mam nic przeciwko krótkiej formie ale...

Dyskusje

3 137