Historie miłosne

Anna Lisowska, Jan Brzezowski
opowiadanie francuskie opowieści miłosne

Bardzo dobra książka.

Bardzo dobra książka.

"Kto jest dobry? Kto zły? Nie ma ludzi dobrych i złych, są tylko złe albo uczynki. I ludzie, którzy miotają się między nimi."

Opowiadania dobre lub złe. Od indywidualnych cech czytelnika zależy, które są dobre bądź złe.

Zbiór opowiadań, które łączy motyw miłości w różnych jej odsłonach. Czytałam go po raz kolejny i nadal nie zrobił na mnie zbyt dużego wrażenia. Każda z historii jest dość przeciętna. Autor raczej nie jest w stanie niczym mnie do siebie przekonać.

Nie umiem na dzień dzisiejszy powiedzieć, o czym była, ale pamiętam, że Schmitt zrobił na mnie ogromne wrażenie i pochłonęłam ją ciurkiem na wdechu.

Słabiutkie. Egzaltowane i w złym guście. No i ten język, który "wprawił mnie w zakłopotanie".

Każda z siedmiu historii była inna, jednak to miłość była elementem wiążącym. Niektóre opowiadania podobały mi się mniej, inne z kolei spowodowały u mnie powód do rozmyśleń. Przyjemna pozycja.

Czytałam po raz kolejny i ponownie się zachwycam. No cóż, dla mnie autor jest mistrzem opowieści, nie ma sobie równych. Polecam każdemu książkoholikowi 👌📚😍💕

Siedem krótkich historii, przez które przewijają się różne emocje, ale ja najczęściej czułam rozczarowanie. Rozczarowanie ogólnym poziomem tej książki. Nie jest ona zła, nie jest też całkiem dobra. Można przeczytać, ale to wszystko.

Opowiadania Schmitta mają w sobie pewną dawkę nietuzinkowości i magii. Choć jak to bywa w przypadku zbiorów - jedne z historii są lepsze od innych, bardziej zapadają w pamięć, celniej trafiają we wrażliwość poszczególnych czytelników.

To moja pierwsza książka E.-E. Schmitta i jestem zdecydowana sięgnąć po kolejne jego książki.
Spodobały mi się te opowiadania dosyć proste w formie, aczkolwiek treściwe w przesłania.
Miłość jest pokazana jako uczucie pierwotne, wyzwalające inne uczucia zarówno te szlachetne, budujące, jak i te negatywne, niszczące.

Największe wrażenie zrobiło na mnie opowiadanie pt. "Piękny deszczowy dzień".

W połowie książki byłam przekonana, że ocenię ją wysoko, lecz ostatni utwór "Tektonika uczuć" mnie rozczarował. Nie formą, lecz treścią. Dlatego obniżyłam ocenę.
Na tyle wzburzyły mnie te podchody w rozmowach bohaterów, ich obłuda itp. (nie będę więcej pisać by nie zdradzić za dużo),że byłam gotowa zaprzestać dalszego czytania. Po namyśle postanowiłam doczytać do końca z nadzieją, że może jednak rozwój wypadków mnie pozytywnie zaskoczy.
Czy tak się stało?
Jeśli ktoś jest ciekawy to zachęcam do sięgnięcia po tę książkę.

Największe wrażenie zrobiło na mnie opowiadanie pt....

• Éric-Emmanuel Schmitt