Czy świadek szuka zemsty

Okładka książki Czy świadek szuka zemsty Danuta Brzosko-Mędryk
Okładka książki Czy świadek szuka zemsty
Danuta Brzosko-Mędryk Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej powieść historyczna
powieść historyczna
Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
1983-01-01
1983-01-01
zbrodnie niemieckie II wojna światowa III Rzesza

Kiedy świadek historii pisze o wojnie, ciężko oceniać samą książkę jako formę przekazu. Jednak w takich książkach nie o to chodzi. Tu, bierze się pod uwagę prawdę, sens przekazu, wartość. A tych nie brakuje w książce Czy świadek szuka zemsty. Autorka porusza kwestie procesu kata zbrodni wojennych, ale nie same fakty wypływają na wierzch treści. Istotą tej ksiązki, dla mnie jest pytanie czy - świadek poszukuje zemsty, sprawiedliwości, a także jak to przekłada się na kolejne pokolenia. Czy my, spadkobiercy historii i wspomnień wojennych, poszukujemy zemsty? Książkę Danuty Brzosko-Mędryk powinien przeczytać każdy.

Zemsta świadka
Ostatnio często do moich rak wpadają książki związane z okresem drugiej wojny światowej, omawiające tematykę obozów koncentracyjna. Czy świadek szuka zemsty, opowiada o aurze jaka pojawiła się podczas rozpoczętego procesu Hermine Braunsteiner, nadzorczyni w nazistowskich obozach koncentracyjnych. To niemiecka famme fatale, która nie wahała się podczas mordów dzieci i kobiet. Mocne, dobre, prawdziwe. Warte przeczytania

Zemsta świadka

• Przeczytane 1998
  • Wszystko o obozach koncentracyjnych
  • Fragmentarycznie
  • Literatura faktu
  • Dom
  • 1g) Pamiętniki/ dzienniki/listy

Dodaj cytat z książki Czy świadek szuka zemsty