Byli żołnierzami "Parasola"

Okładka książki Byli żołnierzami "Parasola"
Danuta Kaczyńska Wydawnictwo: Harcerskie Biuro Wydawnicze Horyzonty powieść historyczna
powieść historyczna
Harcerskie Biuro Wydawnicze Horyzonty
1976-01-01
1976-01-01
historia historia Polski II wojna światowa Armia Krajowa Szare Szeregi batalion Parasol Powstania Warszawskie

Chciałabym, żeby i ta książka zagościła na półkach w domach uczniów gimnazjów/szkół podstawowych, tuż obok "Kamieni na szaniec".
Jest ona napisana niezwykle prostym, łatwym do przyswojenia językiem - idealne dla młodszych czytelników, z których nie każdy jest gotowy na brutalne spotkanie ze śmiercią, wojną. Autor stara się nie opiniować, opisuje wszystko jak było. Zebranie historii poszczególnych bohaterów było świetnym zabiegiem, pozwala utożsamić się ze "straconym" pokoleniem. Szczerze polecam, każdemu w każdym wieku.

"Byli żołnierzami Parasola" czyta się jednym tchem jak najlepszą młodzieżową powieść przygodową. I dopiero potem przychodzi refleksja, że te młode dziewczęta i ci młodzi chłopcy naprawdę oddali życie za Ojczyznę. Pewnie nawet w najgorszych koszmarach nie śniło im się, że blisko osiem dekad później tak duża część ich współczesnych rówieśników będzie bandą głupawych kretynów w za ciasnych i za krótkich gaciach, dla których Polska nie znaczy nic.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

trudne tematy opowiedziane ot tak po prostu

trudne tematy opowiedziane ot tak po prostu

Historia II wojny światowej od zawsze mnie fascynowała.
Dzielne pokolenie młodych ludzi, którym wojna odebrała młodość zawsze wzbudzało moje zainteresowanie... i podziw.
Warto. Naprawdę warto przeczytać jeśli choć odrobinę pasjonuje was historia, jeśli choć szczyptę interesują was losy młodych chłopców i dziewcząt którym przyszło żyć i walczyć z okupantem.

Historia II wojny światowej od zawsze mnie fascynowała.

Danuta Kaczyńska Byli żołnierzami "Parasola" Zobacz więcej