Wykłady ze wstępu do psychoanalizy. Nowy cykl

Sigmund Freud Wydawnictwo: Wydawnictwo KR nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Studienausgabe, t. I: Vorlesungen zur Einfürhrung in die Psychoanalyse. Neue Folge
978-83-89158-88-8
Robert Reszke
Wydawnictwo KR
psychoanaliza metapsychologia nieświadomość świadomość kobiecość okultyzm marzenia senne lęk popęd religia światopogląd Jung Adler
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
978-83-89158-88-8
Robert Reszke

"Wstęp do psychoanalizy - nowy cykl" autorstwa Freuda jest kontynuacją wcześniejszych wykładów ze "Wstępu do psychoanalizy". Freud który miał raka jamy ustnej nie był w stanie już za bardzo mówić, postanowił tym razem napisać wykłady. Można jednak wyczuć, czytając te wykłady że jesteśmy na nieco innych wykładach. Nie lepszych czy gorszych ale innych.

Pierwszy wykład o...

• Psychologia
  • Filozofia
  • Moje lektury obowiązkowe (pierwsze w kolejce do czytania)
  • Fragmenty i powroty
  • Psychoid