Honorowy uwodziciel

Okładka książki Honorowy uwodziciel Elizabeth Rolls
Okładka książki Honorowy uwodziciel
Elizabeth Rolls Wydawnictwo: Harlequin Seria: Harlequin Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
Harlequin Romans Historyczny
The Dutiful Rake
Harlequin
2006-01-01
2006-01-01
Krystyna Klejn
Anglia małżeństwo posag majątek skandal

Kolejna książka Pani Rolls, która zostanie w mojej pamięci na długo i z miłą chęcią kiedyś do niej wrócę. Bardzo przyjemnie opisana historia miłości Meg i Marca. Szczerze polecam.

fajna książka...

fajna książka...

Och, jak mi po tych wszystkich sensacjach, mordach, trupach o których ostatnio czytam, dobrze zrobiło przeczytanie tej książki.
Może i nie jest to wybitna historia, może nie raz i nie dwa miałam ochotę kopnąć raz bohatera, raz bohaterkę, ale to na tyle wpisane jest w kategorię produktu, że nawet dobrze mi było z tym, że oni zachowywali się tak jak się zachowywali. Książka do przeczytania w zasadzie za jednym posiędnięciem. A jako, że fabuła jest wartka, emocje również, odczucia wobec bohaterów podobnie, to ciężko się oderwać. Kiedy wszyscy poszli sobie, i miałam czas tylko dla siebie, nie mogłam się oderwać.
I po raz kolejny zachwycił mnie pomysł nawróconych dżentelmenów. I zawsze wydaje mi się, że trochę za bardzo ich autorki ugładzają. Gdzieś po głowie telepie mi się kilku, którzy nie byli tak pokorni po zakochaniu (oczywiście nie mówimy o żadnych skokach w bok, bo ich brak to podstawa),ale nie do końca zwalczyli swoją naturę. Pozostała w nich ta zadziorność. Czy tutaj tak było? Nie wiem, ale tak sobie myślę, że w drugiej części, może pojawi się ta para? Bo kolejna jest o Jacku, prawda? Przyznaję, że nabrałam na nią ochoty.
Zdecydowanie to książka dla poprawienia nastroju, dla miłego spędzenia kilku godzin, odpoczynku czy po świętach czy tematyce, która rzadko daje powody do radości, nawet jak ubrana jest w bardzo dobre słowa. Myślę, że przy zalewie dzisiejszych romansów stanowi też przypomnienie, że nie tylko dobre to co nowe, a to co starsze niejednokrotnie może zaskoczyć bardziej niż najbardziej wymyślne produkty współczesnej literatury.
A zabrakło mi czegoś! Ja bym tę jej rodzinę to do beczek powsadzała. W spuściła z nurtem Tamizy. O

Typowy Harlequin z happy endem. Nie szukałam wysokich lotów literatury, ale lekkiej opowieści, która pozwoli mi na relaks po ciężkim tygodniu. I nie zawiodłam się. Historię Meg i Marca czytało mi się bardzo przyjemnie.

• Romans historyczny
  • Romans Historyczny
  • Harlequin
  • 2015
  • Romans historyczny ♥

Dodaj cytat z książki Honorowy uwodziciel