Fizjologia człowieka. Podręcznik dla studentów medycyny

Okładka książki Fizjologia człowieka. Podręcznik dla studentów medycyny Stanisław Konturek
Okładka książki Fizjologia człowieka. Podręcznik dla studentów medycyny
Stanisław Konturek Wydawnictwo: Elsevier Urban & Partner zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Elsevier Urban & Partner
2007-01-01
2007-01-01
978-83-89581-93-8
Konturek fizjologia medycyna

Biblia dla studentów medycyny, lekarzy i wszystkich zainteresowanych tajnikami funkcjonowania ludzkiego organizmu. Warto do niej wracać, warto o niej pamiętać.

Niezbyt ciekawie napisana, mało przystępnym językiem, źle mi się ją czytało.

Niezbyt ciekawie napisana, mało przystępnym językiem, źle mi się ją czytało.

Książka napisana w sposób przystępny i dość zrozumiały. Jednak treści jest bardzo dużo, co może nieco zniechęcać.

Książka moim zdaniem bardzo dobra, wielokrotnie do niej sięgałam podczas nauki fizjologii. Oczywiście ma swoje mankamenty, ale nie spotkałam książki medycznej, która by miała równie dobrze opisane każde zagadnienie, co jest naturalne gdy autorów jest wielu (czyli praktycznie w każdym medycznym podręczniku). Na pewno większość zagadnień jest wyjaśniona w sposób zrozumiały i niewymagający doszukiwania w innych źródłach.

Dobry podręcznik, jednak wolałam wersję rozbitą na poszczególne części i układy.

Z nauki fizjologii pamiętam pewną scenkę - odbywało się właśnie standardowe odpytywanie przed rozpoczęciem kolejnych zajęć, każdy próbował zniknąć lub chociaż stać się niewidzialnym, nikt, komu życie było miłe, nie nawiązywał kontaktu wzrokowego z asystentem, dopóki to nie było absolutnie konieczne. Akurat zaczęliśmy omawiać układ nerwowy. Dramat. Wszyscy udają, że notują. Nagle pada pytanie "kto może prześledzić mechanizmy, dzięki którym możemy posługiwać się długopisem?" i nagle słychać uderzenie prawie 30 długopisów o ławkę, nikt nagle nie miał ochoty na pisanie... nikt nie chciał stać się królikiem doświadczalnym opisującym swój układ nerwowy :)

• Studia
  • Medycyna