Szekspir współczesny

Jan Kott Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy publicystyka literacka, eseje
Państwowy Instytut Wydawniczy
kott szekspir shakespeare
publicystyka literacka, eseje
kott szekspir shakespeare

Na półkach: , , , ,

Nie od dziś wiadomo, że Jan Kott to jeden z najwybitniejszych szekspirologów na świecie. Jego książki tłumaczono na wiele języków, wydawano wielokrotnie w Polsce i nie tylko. Nie bez powodu tak jest. Jeśli czytelnik chce lepiej zrozumieć Szekspira, jego sztuki, jego inspiracje i przemyślenia, to zdecydowanie powinien sięgnąć po opracowania Jana Kotta. Są nieocenione i wybitne.

Genialna, konieczna lektura o Wielkich Mechanizmach...

I wąż ma złotą skórę...
Czesław Miłosz

Fragmenty:

Dzieło ponadczasowe, błyskotliwe interpretacje, styl mięsisty i przykuwający. Genialne. Ta książka wyznaczy trasę wszystkich moich kolejnych spotkań z Szekspirem i szekspirologami.

• Filologia angielska
  • 2010