Fulgrim

Okładka książki Fulgrim Graham McNeill
Okładka książki Fulgrim
Graham McNeill Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Herezja Horusa (tom 5) fantasy, science fiction
Herezja Horusa (tom 5)
Fulgrim
Fabryka Słów
2012-08-01
2012-08-01
2007-01-01
Michał Kubiak

Okładka książki God-Machines David Annandale, Andy Clark, Graham McNeill, Ian St Martin, Gav Thorpe
God-Machines David Annandale, An...
Okładka książki Oko Terry Nick Kyme, Graham McNeill, Gav Thorpe
Oko Terry Nick Kyme, Graham M...
Okładka książki Lupercals War Dan Abnett, Aaron Dembski-Bowden, Matthew Farrer, John French, Guy Haley, Nick Kyme, Graham McNeill, Rob Sanders, James Swallow, Gav Thorpe, Chris Wraight
Lupercals War Dan Abnett, Aaron D...

Bardzo dobra książka. Eksces, Slanesh i spirala szaleństwa, która jest tu opisana miażdży. Prymarcha Fulgrim to ciekawa postać i dobrze czytało mi się opis jego przemiany. Sam legion Dzieci Imperatora też świetnie opisany, przez co można się naprawdę wczuć w ich kulturę i światopogląd. Na minus dość ciągnący się początek.

dno

dno

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jak tylko zobaczyłem, że pojawił się audiobook ucieszyłem się jak space marine mordujący grupę heretyków. Jak się myliłem...

Słuchając książkę miałem wrażenie, że jest na siłę przedłużana (szczególnie bieg że sztandarem). Z drugiej strony wątki ciekawe krótkie jak przyrodzenie eunucha. Poucinane wątki mimo, że wiadomo to saga na dziesiątki książek ale litości.

Tak to jucha, demony i kosmiczne wojaże - polecam.

Tak to...

Początek z odrobinę zbyt kwiecistymi opisami, ale końcówka wprost miażdży. Oby kolejna część była równie udana.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Fulgrim to kolejna rewelacyjna pozycja z cyklu Herezji Horusa.
Pokazuje powolny upadek Fulgrima, prymarchy Dzieci Imperatora, legionu cechującego się szacunkiem i podziwem dla sztuki, dążeniem do doskonałości którą odzwierciedla postać Imperatora Ludzkości.

Poprzez kolejne podboje legion napotyka wężową rasę od tego momentu krok po kroczku, rozpocznie się jego powolny upadek, który w ostateczności doprowadzi legion w szeroko otwarte ręce bóstwa rozkoszy, bólu i przyjemności.

"Fulgrim" to pewnego rodzaju klasyk, dostajemy to samo mięsko które zdołały nam już zaoferować 4 pierwsze tomy Herezji Horusa. Na ogromy plus zalicza się tu czas akcji, która rozgrywa się na równi z wydarzeniami z poprzednich tytułów. Pojawiają się bohaterowie których już znamy. Jesteśmy świadkami naprawdę epickich batalii i scen makabrycznych.
Nic dziwnego, w końcu legion kuszony jest przez Bóstwo chaosu Slaasnesh. W dodatku dostajemy sporo Fulgrima i jego przemyśleń. Jest to tytuł stanowczo warty uwagi.

Fulgrim to kolejna rewelacyjna pozycja z cyklu Herezji Horusa.

Tom z serii Herezja Horusa skupiony na Dzieciach Imperatora (Emperor's Children) przez co polecany dla entuzjastów tej frakcji (szczególnie graczy bitewniaka). Nieco wolno rozkręcająca się akcja przypominająca motywy z poprzednich odsłon serii szybko zamienia się w grimdarkową abstrakcję, która świetnie obrazuje upadek legionu i późniejszą jego afiliację w domenie chaosu. Kolejny raz prymarchowie i ich "dzieci" zachowują się dosłownie jak dzieci, rażąc swoim nastoletnim buntem i brakiem logiki. Na ich tle świetnie kontrastują upamiętniacze, który i w tej historii wiodą prym pokazując kondycję ludzkiej populacji u progu wojny domowej. Świetna historia i pierwsze nakreślenie motywu, który pojawia się na kartach noweli związanych z frakcjami chaosu w uniwersum 40k (abstrakcja, brutalność i hamartia).

Fulgrim to zdecydowanie postać tragiczna, warta omówienia na lekcjach polskiego w szkole :] Na początku się go lubi, potem budzi niesmak i obrzydzenie, żeby na końcu mu współczuć. Bardzo dobra książka, czekam na dalsze losy Dzieci Imperatora.

Hej,

Moim zdaniem jeden z lepszych tomów z tej serii.
Świetnie oddany klimat i charakter Legionu Dzieci Imperatora.

Po więcej zapraszam do materiału wideo 😉

Hej,

Moim zdaniem jeden z lepszych tomów z tej serii.
Świetnie oddany klimat i charakter Legionu Dzieci Imperatora.

Po więcej zapraszam do materiału wideo 😉

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo tovideo - opinia

Bardzo nie podobały się liczne powtórzenia odnoszące się do poprzednich części.

Bardzo nie podobały się liczne powtórzenia odnoszące się do poprzednich części.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Najbardziej depresyjna książka jaką czytałem. Bardzo depresjna i bolsena do czytania

• Warhammer
  • Warhammer 40k