Kup teraz - 18 ofert w cenie od 2.00 zł do 29.60 zł

gogol dramat sztuka
klasyka
9788327205940
gogol dramat sztuka

Taka sobie bajeczka. Krótkie opowiadanie, więc można je przeczytać dla relaksu, jako przerywnik pomiędzy innymi powieściami.

Kowal obiecuje Oksanie, że ofiaruje jej w dowód miłości trzewiki od carycy.

Co takie słabe oceny? Przecież jeżeli chodzi o styl to jest jedno z najlepiej napisanych opowiadań Gogola!

Opowiadanie pełne magii, rosyjskiego czaru i humoru. Do przeczytania w świąteczny czas - koniecznie! :)

Piękne opowiadanie. Pełne magii. Diabeł, który kradnie księżyc, czarownica, która chowa swych kumów do worów na węgiel, uczucie pobożnego Kowala do zadufanej w sobie córki Czuba i złote trzewiki carycy - to słowa klucze tej opowiastki. Polecam, bo styl urzeka.

Link do rosyjskiej bajki "Noc wigilijna":

• Literatura rosyjska
  • Literatura rosyjska
  • Studia
  • E-booki
  • Wcześniej lub później
  • 2020
  • E-booki

Dodaj cytat z książki Noc wigilijna