Sulejman Wspaniały i jego czasy. Imperium osmańskie we wczesnej epoce nowożytnej

Metin KuntChristine Woodhead Wydawnictwo: Ossolineum historia
Suleyman the Magnificent and His Age. The Ottoman Empire in the Early Modern World
Wojciech Weinert
Ossolineum
Sulejman Wspaniały historia Imperium Osmańskie Turcja esej
historia
Wojciech Weinert
Sulejman Wspaniały historia Imperium Osmańskie Turcja esej

Pozycja raczej przeznaczona dla historyków. Znajdziemy w niej niewiele informacji o rządach samego Sulejmana. Książka to przede wszystkim zbiór esejów o rozwoju struktur administracji państwowej oraz o genezie rodu Osmanów. Dla przeciętnego czytelnika może okazać się po prostu mało atrakcyjna, zwyczajnie nudna. Tak było w moim przypadku.

Serial tak mnie zainspirował, tak mną zawładnął, że szukałam informacji o dalszych losach dynastii Osmanów i państwa tureckiego.

Jazda obowiązkowa na studiach.Dużo historii,anegdot.Ogólnie bardzo ciekawa pozycja dla miłośników historii.

• Historia
  • Chcę w prezencie