Potwory. Bestiariusz

Okładka książki Potwory. Bestiariusz Christopher Dell
Okładka książki Potwory. Bestiariusz
Christopher Dell Wydawnictwo: Albatros albumy
albumy
Monsters. A bestiary of the bizzare
Albatros
2012-02-24
2012-02-24
Zbigniew Kościuk
bestiariusz fantastyka mitologie

Okładka książki Amazing Spider-Man: The Clone Conspiracy Jim Cheung, Christopher Dell, Christos Gage, Justin Ponsor, Dan Slott
Amazing Spider... Jim Cheung, Christo...
Okładka książki Arcydzieła i mistrzowie. Siedemdziesiąt spotkań ze sztuką Christopher Dell, praca zbiorowa
Arcydzieła i m... Christopher Dell, p...

Okładka książki Wielka księga demonów polskich. Leksykon i antologia demonologii ludowej Barbara Podgórska, Adam Podgórski
Wielka księga ... Barbara Podgórska,&...
Okładka książki Dzikus David Almond, Dave McKean
Dzikus David Almond, Dave ...
Okładka książki Cienie spoza czasu. Antologia opowiadań w hołdzie H. P. Lovecraftowi Ramsey Campbell, Mort Castle, Tomasz Drabarek, Alan Dean Foster, Edward Lee, Graham Masterton, Alan Moore, Kim Newman, Ian Watson, F. Paul Wilson, Gene Wolfe
Cienie spoza c... Ramsey Campbell, Mo...

Jedyną zaletą tej książki są ilustracje. Mają dobrą jakość i jest ich wiele, aż za wiele. Za dużo ilustracji za mało treści, na dodatek ta jest okropnie ogólnikowa.

Wydanie świetne, ilustracje dobrej jakości. Niestety treści praktycznie brak (każdy rozdział ma zaledwie 3-4 strony tekstu!),a jeśli już uda się natrafić na jakieś opisy, to są kompletnie ogólnikowe. Zbiór ilustracji bardzo przypadkowy.

Dziwna książka. Kompendium wiedzy o monstrach. Czego to nie wymyśli ludzki umysł! Ładne wydanie, brzydka zawartość. Ale ciekawa. Dla miłośników strachu i brzydoty.

2062

Pozycja, którą warto mieć w swojej biblioteczce grozy ;-) Ale nie tylko w takiej.
Album, bardzo ładnie wydany. Przepiękne ilustracje i ryciny znanych artystów.
A w środeczku?
Znajdziemy rodowody.
Rodowody potworów.

Potwory spokrewnione z bogami. Cyklopy, diabły, demony, giganci, sam szatan.
Potwory magiczne. Golemy, jednorożce, potwory troskliwe - tak, są takie;-)
Potwory latające. Smoki i ich różne rodzaje.
Potwory wodne. Syreny, meduzy i inne legendarne stwory.
Potwory - hybrydy. Potwory zmiennokształtne. Zjawy i ghule. Wilkołaki, zombie, minotaury.

Są też bohaterowie, którzy walczyli z potworami. Herakles, Tezeusz, św. Jerzy, Odyseusz.

Są porady, jak poradzić sobie z potworami - jak się obronić przed nimi ;-) Ot tak, na wszelki wypadek ;-)

Polecam - idealny prezent, jak to /nie/ wszystkie albumy mają to do siebie ;-)

Historia, kultura i sztuka w pigułce.

Album, bardzo ładnie wydany. Przepiękne ilustracje i ryciny znanych artystów.
A w środeczku?
Znajdziemy rodowody.
Rodowody potworów.

Potwory spokrewnione z bogami. Cyklopy, diabły, demony, giganci, sam szatan.
Potwory magiczne. Golemy, jednorożce, potwory troskliwe - tak, są takie;-)
Potwory...

Pięknie ilustrowana :)

Pięknie ilustrowana :)

Jak jak już tutaj pisano: jest to raczej album z potworami. Bardzo tu mało tekstu. Jednak dobór ilustracji i jakość wydania (okładka z wyciskiem wężowej skóry; papier kredowy; ładnie zakomponowane ilustracje) sprawił, że jestem zadowolona z zakupu. Tym bardziej, że za cenę 15 zł.

Nie jest to bestiariusz idealny, warto potraktować go raczej jako leksykon. Cechuje go wyborna bibliografia ilustracji, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby szukać dalej.
Kompozycja książki nie jest najlepsza, ale trzeba przyznać - wydana przepięknie.

Książka świetna, pełno niesamowitych ilustracji z epoki, niestety ilość opisów pozostawia niedosyt, chciałabym się dowiedzieć znacznie więcej.

Całkiem przyjemna książka, z pięknymi ilustracjami, opowiadająca o potworach. Mogło być trochę szerzej to przekazane. Jednak jestem zadowolona z jej przeczytania :)

Książka ma ładną okładkę o ciekawej teksturze, zdjęcia dobrej jakości. Niestety, całkowicie pozbawiona treści. Nieliczne opisy są bardzo ogólnikowe. Jest to raczej pozycja skierowana do młodszych "czytelników"(trudno tu mówić o czytaniu). Polecam osobom, które większą przyjemność odnajdują w "oglądaniu książek".

• Albumy

Dodaj cytat z książki Potwory. Bestiariusz