Java. Rusz głową!

Okładka książki Java. Rusz głową! Bert Bates, Kathy Sierra
Okładka książki Java. Rusz głową!
Bert BatesKathy Sierra Wydawnictwo: O'Reilly Media Seria: Head First informatyka, matematyka
informatyka, matematyka
2010-11-19
2005-02-19
Piotr Rajca
java head first

Okładka książki Head First EJB. Edycja polska (Rusz głową!) Bert Bates, Kathy Sierra
Head First EJB... Bert Bates, Kathy S...

Okładka książki Elektronika dla bystrzaków Gordon McComb, Cathleen Shamieh
Elektronika dl... Gordon McComb, Cath...
Okładka książki Sztuka podstępu. Łamałem ludzi, nie hasła Kevin Mitnick, William L. Simon
Sztuka podstęp... Kevin Mitnick, Will...
Okładka książki PHP i MySQL. Tworzenie stron WWW. Vademecum profesjonalisty. Wydanie czwarte Laura Thomson, Luke Welling
PHP i MySQL. T... Laura Thomson, Luke...

Dla początkujących wyd.2 można polecić. Jeśli chcesz być bardziej na czasie, to musisz zaopatrzyć się w wyd.3, gdzie opisano wyrażenia lambda i strumienie (programowanie funkcyjne),ale to już zagadnienia bardziej zaawansowane.
Niewygodna do czytania w łóżku (cegła).

Niewygodna do czytania w łóżku (cegła).

podstawy programowania Java w przyjemny sposób, trochę boomerskie, troche zbyt pstrokate, ale przekazuje fajną podstawową wiedzę

Wydanie Polskie jest slabe - polecam wersje Angielska

Wydanie Polskie jest slabe - polecam wersje Angielska

Bardzo dobra książka dla osób, które o programowaniu nie wiedzą kompletnie nic ale chcą zacząć.
Przejrzyście przedstawi czym jest obiektowość i jej najważniejsze aspekty jak dziedziczenie, polimorfizm itp.

Ostatnie, jakieś 30% książki jest jednak mniej przejrzystsze. Dodatkowo opisuje już dość starą wersję Javy więc sporo ukazanych rozwiązań jest już ulepszona.

Dobra dla zupełnie początkujących, objaśnia tajniki języka w nieco zabawny sposób.

• Informatyka
  • Programowanie
  • Niedoczytane
  • 2016
  • Podręczniki

Dodaj cytat z książki Java. Rusz głową!